DDR:n valtiolla edelleen Skodia

Kuinka se on mahdollista?
679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ulkoministeriöltä saatujen tietojen mukaan Saksan demokraattisen tasavallan suurlähetystöllä on yhä käytössään yksi Ford Sierra sekä yksi Mazda 323. Mitäs taas valehtelet? Toinen juttu kokonaan on, että DDR:n valtiota ei ole ollut olemassa enää 25 vuoteen.

Äänestä
  • Ja missähän on lähteet / todisteet näistä Fordista sekä Mazdasta?

    Äänestä

  • Kuha_Kysyn kirjoitti:

    Ja missähän on lähteet / todisteet näistä Fordista sekä Mazdasta?

    Kyllä se oli ihan siinä samassa nettiuutisessa, josta alunperin kehitit tuon väärennetyn kirjoituksen.

    Äänestä

Suomi tunnusti DDR:n 70-luvulla ainoana länsi...köh köh...valtiona. Eikä ole sitä perunut.

Äänestä

Siellähän suomi edustajat vieraili yhtenään!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SuomenRekisterissä kirjoitti:

Kuinka se on mahdollista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu