ovat tärkein asia meikissä. Siis meikkirutinissa. Karvojen pitää mennä samaan suuntaan.
Tiesittekö muuten sitä, että kulmakarvat
Kunhankerron
19248
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
No mä olen miettinyt että sulla niin siistit ja terävälinjaiset kulmakarvat mies. Saisit laitella munkin.....
Lajitella?
Eikun laittaa, panna, sukia, harjata sillä pienellä kulmakarvaharjalla.
Just sillä. Ojennukseen ne karvat kertakaikkiaan.
Söpöö.
Olen nähnyt julkkiksillakin, naisilla siis vinosuuntaisia kulmakarvoja monesti.
Mutta eräässä elokuvassa, en nyt muista nimeä oli varsin hauskan näköinen, kun tulee kauneusleikkauksesta ja iloissaan kysyy toisilta naisilta että miten on mennyt, mille nyt näytän?
Toinen kulmakarva on noin 6 senttiä korkeammalla kuin toinen.
Voin kuvitella...
Aika korkea otsa
Niimpä.
Jotkut miehet leikkaavat itse hiuksensa, kyllä minäkin itse trimmerillä, mutta vihje miten takaa saa leikattua nätisti: joku lakki päähän ohjuriksi, ja ajaa trimmerillä sitä vasten sitten, peilillä välillä tarkastelee tulosta.
Joskus näkee sellaisia aivan askartelusakseilla saksittujakin päivä joillain.
Se voi olla kannanotto systeemiä vastaan.
Voi olla joo, peltisaksi-trendi.
Mutta joskus olisi hauska käydä tyttöjen kampaamossa leikkauttamassa hiukset, jos se ei nyt satojatuhansia maksaisi.
Kaverit varmaan ihmettelevät kesällä kun näkevät että: oho olet alkanut kasvattamaan lettiä, on selitys siihen: yksinkertaisesti en viitsinyt leikata, kun oli niin hyvää shampootakin, jotta ei rasvoitu eikä hilsettä tule.
MUTTA kuten huomaatte: olen silti pitänyt korvat paljaana pikkutrimmerilläni, jotta en menetä kuulokykyäni jos hiukset tulevat korvien päälle.
Trimmaa vaan Joka päivä.
Ei kun kasvatan tahallani BOB-tukan, oikein hirveän pörröisen enkä kampaa sitä ikinä :) Pesen ja sormilla vain kampaan.
Mutta eikös tytöt itse tee ne kulmakarvansa, jotta saavat nätiksi, mutta kai silloinkin voi mennä vinoon, esim. jos alun alkaenkin on oma pää vinossa.
Laittaa ne karvat pään muotoon.
Niinkö? En ole ajatellut kulmakarvoja. Ne on, mitkä on. Mielenkiintoista tietää kuitenkin.
Minä luulin, että ne menee molemmat eri suuntaan. Tai sitten ne on tatuoidut kulmat:)
En ole koskaan kulmakarvoille mitään tehnyt (kosmetologi on muutaman kerran elämäni aikana) enkä tee. Ei haittaa, jos en nyt ole niin tällätty.