oletteko vl parit eronneet?=

ja syy? miten lapset? voisitteko palata yhteen?
9245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

ei lestadiolaiset mene naimisiin rakkauden takia vaan yhteisen uskon jota vaalitaan läpi elämän. Ei ne eroa sen takia. Jumala otetaan liittoon mukaan kolmanneksi pyöräksi .
Muu seurakuntalaiset pitää huolen että erotessasi joudut tarkkailun alle joteen kukaan ei halua näyttää huonolta muiden uskovaisten katseiden alla.

Äänestä

ainahaan huolis sitä riiviötä takaisin

Äänestä

oisko täällä ketään vanhoillislestadiolaista naista, joka voisi antaa pimppiä luottamuksella 15 vuotiaalle fiksulle pojalle.

Äänestä
  • kääntyä Hurtta-Johannan puoleen. Hän on tämän alan asiantuntija. Saattaisi hän antaa omaakin vittuaan, vaikka se onkin jo vähän vanha ja väljä.

    Äänestä

  • Sun_täytyis kirjoitti:

    kääntyä Hurtta-Johannan puoleen. Hän on tämän alan asiantuntija. Saattaisi hän antaa omaakin vittuaan, vaikka se onkin jo vähän vanha ja väljä.

    se vuoden kristillisimmäksi muijaksi julistettu nainen, joka kirjoittaa juorukirjoja ja panettelee Jumalan valtakuntaa? Se, jonka pikkupillukirjan melperi on ottanut raamatukseen?

    Äänestä

  • Vanttuuseenhan oot vetänyt tähänkin asti, terveisiä päijäthämeeseen..

    Äänestä

Olen mies ja menin liian nuorena naimisiin, kokematon. Siinä sitten oppii tuntemaan toista, tulee monenlaisia tunnelukkoja. Ei oo helppo elää, parempi yksin.

"Tunne lukkosi - vapaudu tunteiden vallasta." Kannattaa lukee....

Äänestä

Lapsetko? Kahtia laitettiin...kaikki kolme.

Äänestä
  • Pitkään aikaan pistäydyin taas vl-palstalla. Teidän ruman kielenkäyttöne tunnistaa edelleen. Kuin metsäläisiä...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


galluppi87 kirjoitti:

ja syy? miten lapset? voisitteko palata yhteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu