Oletko sä oikeasti hetkeäkää

Tajunnut mitä paha mulla on ollut olla vai etkö ole vain välittänyt???
17458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Keneltä kysyt ja kuka olet?

Äänestä

Itse et välitä yhtään mistään vitun jääkalikka

Äänestä

Kukaan ei ole se tai hän. Pahaolo voi olla yhteistä kokemuksena silti.

Äänestä

Mistä sen tietää kelle tää menee

Äänestä

En. Olen pahoillani jos näin on. Miksi sulla on paha olo? Mähän tässä suren sitä kun en sua saa mutten ymmärrä miten se sut tekisi surulliseksi!? Naiselta miehelle

Äänestä

Pystynkö minä vaikuttamaan jotenkin sinun pahaan oloon tai vaikka kantamaan vastuuta sinun puolesta. Niinpä. Hyvää yötä!

Äänestä

Miten kukaan toinen voi ymmärtää mitään, vaikka monikin ihminen voisi olla auttamassa, mutta niin, sehän laskeutuu sieltä kuin sirkusverkon päälle ilman korkeuksista kun toiset edes vähän huomioivat hänet.

Äänestä

En tiedä keneltä kenelle, mutta jos olisit hän, niin puhu minulle, uskon että ymmärtäisin. Välittämisestä tämä ei ainakaan ole kiinni. Tekisin kaikkeni sinun takiasi ja sinulle. Uskon, että ymmärrettäisiin toisiamme.
Koko aloitus voi olla myös trollin käsialaa, on täällä tänään ollut taas niin ihmeellisiä juttuja.

Äänestä
  • Anna vinkkiä, kuka oot? Mies vai nainen? Milloin näit hänet viimeksi?

    Äänestä

  • Mikset näytä välittämistäsi mitenkään minulle? En siis epäile, etteikö se olisi aitoa, mutta haluaisin nähdä ja tuntea sen konkreettisesti. Sanoin ja teoin.

    Äänestä

  • kerrojotain kirjoitti:

    Anna vinkkiä, kuka oot? Mies vai nainen? Milloin näit hänet viimeksi?

    Olen nainen ja meni miehelle lähelle.

    Äänestä

  • Kun_näkisin_hänet_vielä kirjoitti:

    Olen nainen ja meni miehelle lähelle.

    Kuinka lähelle:)?

    Äänestä

en ole tajunnut. aina kun olen hetkisen luullut, että välität ja tunnet, olet tehnyt tai sanonut jotain, joka todistaa täysin päinvastaista.

Äänestä
  • Niin koska sinä et kerro/näytä että sulla olisi minkäänlaisia tunteita... Tiedät itsekin että se on se syy.

    Äänestä

sille voisin tehdä? Mikä pahan tappais? Kuka sen tietäis? Sano se. Ja kyllä välitän enemmän hyvästä ku pahasta.

Äänestä

Lähelle ei voi päästää koska toinen voi huomata kuinka haavoittuva olet. Lapsena kaltoin kohdeltu sadistisen vanhemman toimesta pelkää sitä ettei kelpaa ja tulee hylätyksi. Silloin haetaan rakastamisen sijasta toisten huomiota koko ajan vaikka se aiheuttaa syyllisyyttä ja pahaa oloa jota torjutaan dissosiaatiolla. Piste iin päällä on ettei ihminen uskalla stigman takia hakea apua vaan valittaa suomi24 palstalla ja tekee kaikkensa ettei kukaan muukaan saisi onnen hippusia elämäänsä vaan syyllistää ja syyllistää kun itse ei voi :(((((((((((((((((((((((((

Äänestä

Oon välittänyt ja paljon. Merkkaat mulle tosi paljon, cute. Mutta mitä voin tehdä?
Kuunnella, joo niin.
Miss you...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieläkysynjasitnukkuun kirjoitti:

Tajunnut mitä paha mulla on ollut olla vai etkö ole vain välittänyt???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu