Kreikan tukirahat menevät Saksalaispankkien tukemiseen.
http://www.talouselama.fi/uutiset/soini-blogissaan-kylla-timo-tiesi-6548570
Soini blogissaan "Kyllä Timo tiesi"
11
139
Vastaukset 11
- Nukkuvaksi
Mitä järkeä on enää käydä äänestämässä?
- Me.tienataan
Soini on osunut harvinaisen usein ennustaessaan tulevaa ,tätä miestä jos olisi kuuneltu ja Kreikka olisi palannut omaan valuttaansa jonka varmasti joutuu vielä tekemään . Mutta missä ovat Arhinmäenkaltaiset huuteliat "mehän tienataan tälllä ja Åersuille naureskeltiin ,nyt on tainnu hymy hyytyä.
- unioni
Timo sen tiesi ja tätä kansaa lypsetään. Tyhjän saa pyytämättäkin, eli ei kannata äänestää. Oman kansan asiat päin persettä, sitten olevinaan autetaan EU:n tukipaketeilla Kreikkaa mutta ylläri rahat menevätkin isoille pankeille muihin maihin, paitsi Kreikkaan.
- Kanttaakoäänestää
Nyt täytyy muistuttaa ketkä puolueet aloittivat tämän rahanjaon ei siellä käsittääkseni Persuja ollut .
- KakkuPille
Muistutukseksi umpitolloille olmeille, Soini ei mennyt edelliseen hallitukseen vaan uskalsi julkisesti arvostella ja vastustaa kreikkalainoja, häntä haukuttiin silloin vastuunpakoilijaksi.
- Vastuutoneläkeläinen
Nyt on kaukana vastuunpakoilusta, yuntuu että kantaa jopa enemmän vastuuta kuin Sipiä tai Stubb.
- Vaalipuheissakin
Miksi persut edes jankkaa kreikkalainoista jos Suomi ei siihen pysty enää vaikuttamaan?
- persutonout
Kyllähän jokainen tiesi että rahat menevät saksalais- ja ranskalais-
pankeille ja kiiteltiin sitä että suomalaispankeilla ei ollut lainoja kreik-
kalaisille. Silloin myös Sixten Korkman epäili myös Kreikan maksuha-
luja sanomalla että Kreikka ei ole koskaan maksanut velkoja tuskinpa
nytkään. Soinikin tietää tämän mutta lappaa surutta rahaa Kreikalle
ja odottaa suurlähettilään paikan avautumista että pääsee luikkimaan
pakoon ja velvoittaa Vistbackan valvomaan säätiön varoja ettei raha-
virrat pääse ehtymään. - PerusHomot
Ja nyt sitten on antamassa lisää lainaa kreikkaan. Eli timo on samanlainen joka kehuu tietävänsä muuntajaan kusemisen vaaralliseksi ja kusee silti...
- Mekansalaiset
Arvatkaa kuinka moni tiesi jo viisi vuotta sitten, että Soini on valehteleva populisti, johon ei voi luottaa. Tämän asian suhteen moni oli valitettavasti oikeassa. Kyllä kansa tietää!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän49956Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15838Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl500788- 46717
- 42654
- 36596
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480