Niin minkä ihmeen takia mies ei ole mies ja vastaa?
Eikö se ole kiva kun kaunis hyvännäköinen nainen ottaa yhteyttä?
Tätä asiaa on täällä aiemminki ihmetelty ja kyselty.
Oisko vastaus munaton mies?
Mullekin eräs mies joka osoitti kiinnostusta teki tätä ja se masensi aika lujaa. Viimein olen päätynyt siihen että ei sille voi soittaa kun ei vastaa edes viesteihin.
Eikö se ole kiva kun kaunis hyvännäköinen nainen ottaa yhteyttä?
Tätä asiaa on täällä aiemminki ihmetelty ja kyselty.
Oisko vastaus munaton mies?
Mullekin eräs mies joka osoitti kiinnostusta teki tätä ja se masensi aika lujaa. Viimein olen päätynyt siihen että ei sille voi soittaa kun ei vastaa edes viesteihin.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Heitä ei vaan enää kiinnosta mutta he ei syystä tai toisesta vaivaudu vastaamaan, mikä totta kai tuntuu naisesta kurjalta. Mutta miehen taholta hiljaisuus = ei kiinnosta.
Vaikka olisi kauniskin nainen kyseessä, niin jos kemiat ei kohtaa, ei ne vaan kohtaa.
Tässä tapauksessa on kyllä kiinnostuksensa osoittanut mutta oli ehkä vähän erilainen kiinnostus mitä ittellä.
No sitten en olekaan kokenut ihan samaa :D
Eli mies osoitti kiinnostusta petipuuhiin mutta kun se ei sulle passannut, ei vastaa enää viesteihisi.
No sitä et sitten kiinostam uuna kuin nimimerkkinäsi. Mitä tuollaiseen aikaa sen enempää tuhlailemaan, ei sen miehen perusluonne muuksi muutu.
Heikossa on antimesi, jos olet noin keskittynyt ulkonäköösi.. en ihmettele, ettei kiinnosta.
Ja joo kauniiksi usein muakin kehutaan.
Viimeisin kaneettisi ei kuvasta ainakaan sisäistä kauneuttasi ;)
Se on totta mutta myös kylmä fakta. Minua ei itseänikään kiinnosta yksikään mies, joka on silkkoa sisältä vaikka ois ulkoisesti itse James Dean. Ja etenkään, jos ajatuksesnsa olisivat biledanin kaltaiset. On ihmisiä jotka ovat sekä ulkoisesti että sisöisesti kauniita. Ulkoiseen rumuuteen en usko ollenkaan.. rumat ajatukset vääristävät itse kunkin naaman. Minunkin. Mutta pyrin sina kauneuteen.. panostan sisäiseen. Mutta uskallan myös tunnustaa tosiasian, jos se rumentaa minut niin tehköön sen..
Mikä viimeinen tuo, että minuakin on kehuttu?? On muuten ulkoista että sisäistä. Mutta on lapsellista ihmetellä, miksi miestä ei kiinnosta "pelkkä" ulkoinen kauneus. En luonnollisesti tunne aloittajaa, hän voi olla kuvan kaunis myös sisäisesti. Kyllä sen joku vielä huomaa.
Mainitsin siksi, että yleensä näissä jos "moittii" ulkonäön kehujaa niin aletaan syytellä kateudesta.. halusin tuoda esille, etten voisi olla vähempää kateellinen kenenkään ulkoiselle kauneudelle.
No ei tullut mieleenkään, että halusit tuoda sen takia esille, ettei kateudesta syytellä :D. Olisit heti sanonut, että sen vuoksi. Omaan silmään se näytti jotenkin täysin tarpeettomalta.
Jos otat yhteyttä mielummin klo.16.00 jälkeen kiitoas:))
Ja miks ihmeessä miehiä/miestä ei tavoita aiemmin kun klo.16 jälkeen?
Töiden takia? Vai jotain salassa pidettävää?
Onkohan toi kellonaika sille naiselle sopiva.
A)Mies ei ole kiinnostunut tapaamaan. Suurimmalle osalle naisista ei kelpas kuka vasn. Sama pätee miehiinkin.
B)Mies on kiinnostunut mutta hän on varattu ja haluaa velvollisuuden tunnosta tai varallisuuden takia säilyttää avioliittonsa. Ehkä hän toivoo tunteiden häviävän kun ei näe kohdetta. Uskonto voi olla myös yksi syy
C) Mies olisi kiinnostunut pelkästään seksi mielessä, ei varsinaisesti seurustelemaan.
B-kohdasta unohsit, että mies saattaa myös sen vuoksi, että rakastaa vaimoaan, säilyttää avioliittonsa.
Niitäkin tapauksia on, onneksi.
Minä en ainakaan pysty töissäni käyttää puhelinta jatkuvasti esillä!!! Jos siis sitä on kyse?
Vääntänyt tilanteen omaa tyhmyyttään niin vaikeaksi ettei enää rohkeus riitä sen siistimiseen. On vaikea avata jotain niin solmuun itse sitomaa. Samalla sieppaa kun naisella on suhteita muihin.
Helppoa sitä solmu solmia mutta sitten kun pitäisikin alkaa sitä solmua lähtee avaamaan niin vaikeaa on.
Oletko ap varattu ? Tietty siihenkin voi vastata, että kiitos ei niin kauan kun olet varattu. Pelkästään seksistä kiinnostunutta miestä ei sinun varaustilanteesi kiinnosta. Päinvastoin, jos on ilkeä niin käyttää hyväkseen sitä, helppo sänkykumppani.
Tai oletko yh? Osa ei halua yh:ta missään nimessä. Osaa se ei haittaa. Tosin deittisivustoillakin kuuleman mukaan pitää osata esim. yh:n valkata vain seksiä hakevat, sillä heitä pidetään seksin puutteen vuoksi helppoina tapauksina.