Ei ole minun vikani

Minkä minä sille voin, että sinä ihastuit minuun. Ihan kuin se olisi minun syytäni ja sellainen asia, josta minua pitäisi rangaista. Sinä olit myös joskus välinpitämätön ja arvaatko yhtään, miten pahalta se minusta silloin tuntui? Ja olet välinpitämätön nyt. Arvaa sattuuko lukea noita syytöksiä, sanoisit suoraan, se sattuisi vähemmän. Ihan hyvin sinäkin voisit jotain viestiä laittaa. Tästä olisi voinut tullä jotain kaunista, mutta jotenkin tuntuu, että tästä on tullut rumaa. Pelkään sinua.
Miehelle.
21666
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Mitäs oot olemassa :<<<

Äänestä
  • Ei naurata yhtään.

    Äänestä

Voi että mulla ihan samat tuntemukset. On tosi paha olo kun se mies on niin ärsyttävä. Sitten se kuitenkin haluaa että mä oon sille ystävällinen ja kuitenkin siellä sivussa saatavissa.
Ei mitään yhteydenottoja, vastauksia ja ilmeisesti olen esine. Se voi sitten soittaa mulle kun se haluaa seksiä. Olen se toinen nainen mutta ehkä ex sellainen.

Äänestä

Mitä sen miehen pitäisi sanoa suoraan!?

Äänestä
  • Kaikki. Jos kerran on pettynyt tai vihainen jostain minulle.

    Äänestä

  • pelotat_ kirjoitti:

    Kaikki. Jos kerran on pettynyt tai vihainen jostain minulle.

    Puhuisit itse suoraan, jos pelotan sinua tai olet vihainen minulle. Kuukausia kulunut, en voi tietää yhtään mitään sinusta ja sinun tuntemuksistasi. Tuskin kovin väkevät on..

    Äänestä

Hitto salasuhde kriisissä? Miksiköhän ei ota yhteyttä? Vaadit liikaa! Ei voi kahdessa paikassa yhtaikaa olla. Ei taida Ukkomiehen mehut riittää kaikkeen. Ja suoraanhan ei sitten kannata kysyä? Eiköstä jookosta?

Äänestä
  • Ihan vapaa on, tai ainakin oli kun viimeksi nähtiin.

    Äänestä

  • pelotat_ kirjoitti:

    Ihan vapaa on, tai ainakin oli kun viimeksi nähtiin.

    Koska näitte viimeksi?

    Äänestä

Mitä kaunista siitä saa aikaan, jos toinen on yksipuolisesti ihastunut? Sehän on lähtökohtaisesti jo alku jollekin joka tulee satuttamaan joko toista tai molempia.

Äänestä
  • Toinen sivusta kyselee. Mitä kaunista siitä saa aikaan kun narsisti akka yrittää suhteeseen taivuttaa toiseen naiseen rakastunutta?

    Äänestä

  • Mies.sivusta kirjoitti:

    Toinen sivusta kyselee. Mitä kaunista siitä saa aikaan kun narsisti akka yrittää suhteeseen taivuttaa toiseen naiseen rakastunutta?

    Ei kai mitään. Uskoisin, ettei narsistiakalla ole aikeitakaan luoda mitään kaunista. Ellei sitten omassa mielessään ole luonut hänen ja miehen suhdetta jotenkin todellisuutta kauniimmaksi.

    Äänestä

  • Se ei tee narsistiks että haluaa jonkun kuten näitä viejiä on miehissä myös! Narsistille voi olla tietysti kiva pelinä jos saa kadehtimien suhteet rikki.

    Äänestä

Pelko riittää
Ongelmia miehell jos alkka vihaamma lähde karkhuun

Äänestä

Jos olisi numerot niin ei ole mun mimmi enkä minä tällä palstalla ei. Me eletään eikä lässytellä suoli24:ssä. Pakollinen haiseva välivaihe tällainen avoin palsta kun aito kontakti on vaiheessa.

Äänestä

Tykästyi ja ei tykännytkään.

Entä jos etsisit seuraavan.

Äänestä

Minua pelätä tarvi..Ihastunut olen,ehkä pahimmin sitten teinivuosien...Välinpitämättömyys on vain pintaa,en tiedä miten suhtautua,haluan sinua mutta miten näyttää se niin etten vaikuta idiootilta,jos et olekaan kiinnostunut.

Äänestä

Mene hyvä nainen hakemaan jotain parannusta tilaasi.

Äänestä

Älä välitä, se tekee sitä työkseen. Ei osaa lopettaa, suuruuden hulluudessa vei asian liian pitkälle. Nyt on tyhjän päällä kun alkaa itsekin ymmärtää että ei voi jatkaa. Ja on raivoissaan, se nainen vielä enemmän.

Äänestä

Ei todellakaan ole koskaan sen vika johon ihastuu. Tyhmääkin sellainen ajattelu. Itse ajattelen ettei niitä vikoja edes toisessa näe, vaikka kaikissa niitä omia vikoja on.

Tiedä yhden miehen johon ihastuin, hänessä en nähnyt vikoja ja jos jokin mietitytti niin senkin laskin hänen viisaudekseen, niin ihanan viaton on hän, ja sellaisena pysyy loppuelämän. Ajan kanssa en ole oppinut mitään uutta, muistelen joskus hänen ihanuutta.

Äänestä

Voisit keimailla vähemmän minun edessä ja lopettaa meikkaamisen, niin näyttäisitkin aivan hirveeltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pelotat_ kirjoitti:

Minkä minä sille voin, että sinä ihastuit minuun. Ihan kuin se olisi minun syytäni ja sellainen asia, josta minua pitäisi rangaista. Sinä olit myös joskus välinpitämätön ja arvaatko yhtään, miten pahalta se minusta silloin tuntui? Ja olet välinpitämätön nyt. Arvaa sattuuko lukea noita syytöksiä, sanoisit suoraan, se sattuisi vähemmän. Ihan hyvin sinäkin voisit jotain viestiä laittaa. Tästä olisi voinut tullä jotain kaunista, mutta jotenkin tuntuu, että tästä on tullut rumaa. Pelkään sinua.
Miehelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu