Ruoka-apu Mikkelissä

Tavattoman lihavia ihmisiä siellä jonossa. Ja paljon! Onkohan tarpeellista hamuta enää lisää syötävää silloin, kun on jo vatsanahka kuin rummunkalvo?
16309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Jos haluaa olla lihava, täytyy se tehdä omilla eikä muiden varoilla. Ylipaino on yleisintä köyhimmissä väestönosissa, jotka samalla kuluttavat eniten verorahoilla tuotettuja palveluita. Ylipaino on harvinaisempaa varakkailla, jotka maksavat lisäksi enemmän veroja, ovat terveempiä ja hankkivat palvelunsa yksityisiltä.

Äänestä
  • Rikkailla on varaa terveelliseen ruokaan, monipuolisempaa ja joka sisältää kasviksia ym. Köyhillä varaa vain lihottavaan yksipuoliseen ravintoon. Fakta juttu.

    Äänestä

Läski tuo turvaa turvattomalle.

Äänestä

Riistoluokka on kehitellyt keinon likvidoida alimmat sosiaaliluokat. Syöttävät niille kaikenmaaliman puput. Sitten tulee kakkosdiapetes ja kanttuvei ja hei.
Sit nää sosialiluokat äänestää kok ja kesk. On ne tyhmiä. Joutaavat mennä.

Äänestä

Aloitus on provo ja vastaajat hulluja kun ruokkivat sitä.

Äänestä

Olen provovokirjoittaja. Olen rika ja saan olla lihava. Maksan sinun elämääsi veromarkoissani 455 tuh vuodessa.

Äänestä

Minäkin olen ylipainoinn ja maksan veroja jopa tän aloittajan bussikyydeistä, terveyskeskusmaksuissa, kirjastoissa, yms. silti vittuilee täällä outo olio.

Maksanhan hänen vainajansakin kuten hänetkin Paskan ulosmittaamisen. Vaikka hänestä ei ole ollut kuin riitaa hakemaan ja sitäkin sieltä arkana kaukaa.

Äänestä

Tulevaisuudessa alimpien sosiaaliluokkien vainaat viedään jätelaitoksille tuhkattaviksi, jos ei ole hautausvakuutusta tai varallisuutta. Kuivahtaneesta vainaasta saadaan rasvan takia hieman hyötyenergiaa. Sakemannit ovat asiantuntijoita tämän tekniikan suhteen. Energiaiuunien muuraritkin palkataan sieltä.

Äänestä

Mikkelissä lihavat vainaat roudataan Pursialan lämpölaitokselle. Rasva on energiaa!

Äänestä
  • on kyllä hirveetä jos on totta

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    on kyllä hirveetä jos on totta

    Etkä ennen ole kuullut tuhkauksesta ja erityisesti yksinäisten tuhkauksesta?

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Etkä ennen ole kuullut tuhkauksesta ja erityisesti yksinäisten tuhkauksesta?

    Höpö höpö!

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Höpö höpö!

    UEG täynnä läskejä akkoja hyi vittu.....

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    UEG täynnä läskejä akkoja hyi vittu.....

    Läskin akan vittu on tuskin sinun ongelma.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Läskin akan vittu on tuskin sinun ongelma.

    Juu,se on läskiakan ongelma.

    Äänestä

kamalasti säälittää lihavat, kun eivät kykene hillitsemään ahmimisen himoaan.olen joskus miettinyt pitäisikö yhteiskunnan ottaa käyttöön pakkokeinot esim. pidättämällä ja lähettämällä "laihtumisleireille", kunnes paino normalisoitunut.ihan paksujen omaksi hyväksi, etteivät tuhoaisi terveyttään ahmimalla,koska vaikkapa sokuritauti on kamala tauti,sen loppuvaiheessa sokeutuu ja amputoidaan jalat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kysyn_vaan kirjoitti:

Tavattoman lihavia ihmisiä siellä jonossa. Ja paljon! Onkohan tarpeellista hamuta enää lisää syötävää silloin, kun on jo vatsanahka kuin rummunkalvo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu