Jos kumppani petää, haluaa erota, ei halua sinua yms.
Sehän tarkoittaa, ettei hän rakasta sinua.
Silloin on parempi päästää irti ja etsiä onnensa muualta, ei suhteesta mitään tule, ellei kumpikin rakasta toista.
Jokaiselle löytyy oma rakastava kumppani.
Meitä on miljardeja.
Miksi olla mustasukkainen?
5
288
Vastaukset
- rakkauttariittää
Tämähän on selvä rakkautta pitää olla kumppaniaan kohtaan. Ei muutoin suhteessa kukaan olekaan. Mikä ihme siinä on että pitää tuokin asia kertoa muka viisaana jollekin. Eikö kohde muka itse tätä ymmärrä. Pari siis jatkaa vaan ja ei rakasta toisiaan? Jopas olisi hullua. Mikä on parisuhteen perusta? Kai osaat itsekin päätellä tämän.
- annamunkaikkikestää
Fiksu vastaus. Onko se ei rakastava puoliso niin tumpelo ettei osaa itse lähteä siitä suhteesta ? Varsinkaan jos toinen ei edes tiedä pettämisestä mitään.
- sivuhuutelua
Parisuhde voi joskus olla taloudellinen liitto ja jälkikasvun kasvatusta. Tunteet on voineet taantua kaverilliselle tasolle. Puhu sitten kun oot ollut 25 v. saman kanssa, yhteinen elämä takana, kaikki omaisuus yhteistä. Joillain jopa työt yhteiset. Lähde siinä sitten pois, kun ei ole rakkautta.
- mitäuutta
Olen samaa mieltä. Mutta eiköhän tuo ke päivänselvää muutenkin.
- tälleeeeen
Ihan on vapaa pakkaamaan kamansa ja astumaan ovesta jos ei seura kiinnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä19511788- 298194
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.586206Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1715136- 424891
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai474470Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1164383- 1183855
- 813343
- 501853