Näin se vain on.

Keskustelupalstasta on tullut mielenterveyspotilaitten palsta.
17173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kyykman herää aamulla ja alkaa puskea hysteerisesti provoa palstoille. Se näkee helposti kun katsoo aikoja ja tarinoiden sisältöä.
No kaupallinen Suoli kiittää kun saa hienot tilastot ja paljon mainoksia sairaiden kustannuksella.

Äänestä

Missä sairaalassa olet lukemassa palstaa?

Äänestä
  • Mutta missä sairalassa sinä olet kirjoittamassa?

    Äänestä

Ajatellaan positiivisesti. Paljon sairaita ihmisiä laitetaan avohoitoon, kun terveydenhoitokustannuksista leikataan. Jos joku avohoitopotilas saa tyydytystä kirjoitellessaan tälle palstalle, niin sehän on hyvä asia. Kukaan tervejärkinen ei vedä hernettä nenään lukiessaan jonkun hourupään sepustuksia.

Äänestä
  • Juuri näin. Välillä voi vaikka mennä leikisti mukaan näihin "keskusteluihin". Mikä tahansa vastaus on kullanarvoinen näille yksinäisille sieluille. Se kontakti toiseen ihmiseen mitä reaalimaailmassa ei ole.

    Äänestä

Skodan omistaminen voi aiheuttaa rajun kohtauksittaisen ahdistushäiriön

Äänestä
  • Perustele väitettäsi vaikka jollain linkillä.

    Äänestä

  • apuhoitaja kirjoitti:

    Perustele väitettäsi vaikka jollain linkillä.

    Lähteeni on oli tämä:

    Wittchen HU, Kessler RC, Beesdo K, Krause P, Hofler M, Hoyer J. Generalized anxiety and
    depression in primary care: prevalence, recognition, and management. J Clin Psychiatry.
    2002;63(suppl 8):24-34.

    Äänestä

  • LL.Jönkkönen kirjoitti:

    Lähteeni on oli tämä:

    Wittchen HU, Kessler RC, Beesdo K, Krause P, Hofler M, Hoyer J. Generalized anxiety and
    depression in primary care: prevalence, recognition, and management. J Clin Psychiatry.
    2002;63(suppl 8):24-34.

    Taitaa kykkänä olla lukenut omaa potilaskertomustaan, josta nuo rivit on lainattu.

    Äänestä

Kyykman, Jullinjuntti & Osssssi, eli "Skoda-kriittiset", eli raivokkaan kusipäät, eli siis mielenterveyspotilaat. Oliks muita?

Äänestä
  • Lie turhaa edes yrittää keskustella tästä kun osapuolella (sinä) ei ole psykiatrisen diagnostiikan perustietoja.

    Äänestä

  • LL.Jönkkönen kirjoitti:

    Lie turhaa edes yrittää keskustella tästä kun osapuolella (sinä) ei ole psykiatrisen diagnostiikan perustietoja.

    Nyt se "autoinsinööri" yrittää olla jo psykiatrian tohtorikin.

    Äänestä

  • Dr.Mörttinen kirjoitti:

    Nyt se "autoinsinööri" yrittää olla jo psykiatrian tohtorikin.

    En ole autoinsinööri enkä myöskään väitellyt kuten jo tuo LL vihjaa

    Äänestä

  • LL.Jönkkönen kirjoitti:

    En ole autoinsinööri enkä myöskään väitellyt kuten jo tuo LL vihjaa

    Koko ajanhan sinä väittelet täällä kun yrität trollata faktatietoja vastaan.

    Äänestä

Tämä koskee lähes kaikkia Suomi24:n palstoja siitä lähtien kun moderointi ulkoistettiin käyttäjille.

Äänestä
  • Onko täällä jokin moderointi?

    Äänestä

Kyllä. Eihän kukaan terve ihminen aja skodalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirkonpenkkijako kirjoitti:

Keskustelupalstasta on tullut mielenterveyspotilaitten palsta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu