Eikös Hanna Kärpänen ollut Virosta kotoisin?
On pyrkimässä lakimieheksi. :)
Hanna Kärpänen - virolainen?
14
3885
Vastaukset
- rohkeatyttö
Hyvä Hanna. Respect pyrkimyksellesi.
- väärinmeniääliö
Ei ollut.
- vaisavosta
Ylä-savossa on Kärpänen sukunimisiä ja suku on peräisin venäjän puolelta karjalasta. Ovat ns siirtolaisia. Lieneekö samaa sukua tuo Hanna?
- virolainen-
Tuon kärpäsen vanhemmat asuvat Virossa.
- virolaiset_naiset_suomes
Hän on virolainen ja jostakin syystä otti tuon "Kärpäsen". Näköjään sen verran huono kielitaito. Näyttää siltä, että hänen menneisyys oli sen verran älyttävää, että nimenvaihdolla yritti kätkeä menneisyyttään.
Hanna Kärpänen kävi jotakin tarjoilijakoulua Suomessa, oli muun muassa Postilla töissä ja seurusteli jonkun maahanmuuttaja-eteläamerikkalaisen pojan kanssa, jolla oli lapsi suomalaisen naisen kanssa.
Virolaiset ovat kovia naisia tappelemaan niin kuin Anu Saagimkin Suomessa. Anu Saagimilla oli myös rikollinen tausta, kun oli varastanut vaatteita Seppälästä ja pakeni tuomiotaan. jenkkeihin. - Vakkavalinnutkantensa
En tiedä minkämaalainen mutta helvetin ruma joka tapauksessa
- kauniit_virolaiset
Kaunis virolainen nainen, mutta liian kiivasluonteinen. Lampelan kannattaisi ottaa joku rauhallisempi suomalainen tyttö.
- sirkushuvia
Olkoon minkä maalainen vaan, mutta kiva on seurata tätä Suomen uutta "mattimervi" paria. Ja Lampelan viidenkympin villitys käy kalliiksi. Menee työ, elanto, maine ja kunnia, mennyt jo entinen perhe. Kalle Tappisen sanoin, että se letkajenkka entisen eukon kanssa olisi tullut halvemmaksi, kuin tämä rokki uuden pimatsun kanssa.
- kärpsed
voisi vähän miettiä juokseeko
karkuun vai kummalle puolelle otetaan
mutta mitä villimpi meno sen kauhiampi ... - yömyyrä
Virolaiset huorat ja mannet osaavat haluta olla vain lakimiehiä koska se on ainoa korkeakoulutus, jonka edustajiin on "työn" kautta tullut yhteyksiä.
- hannajaheikki
Hannan ja Heikin suhteessa edelleen kipuilua ...
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016061521734981_vi.shtml - kärpsed
talvi taas vierähtänyt ja sama meno jatkuu
oisko hyppeli hiiren rahoilla mällätty taimaassa ja vähän muuallaki ja taas takasin sinne mistä riitely alkoi eli heikin mökille - Narsissi_kukkanen
Mä jo elättelin toiveita, että Hanna K olisi nähnyt Heikin läpi. Heikki on tietyntyyppinen ihminen, joka näkee vain itsensä, jolla on oma totuutensa ja varmaa on, että Hanna kärsii jälleen kerran. Tosi Hanna osaa itteensä puolustaa, mutta se on ihan sama, miten se Heikin juttuihin ja tekemisiin reagoi, lopputulema on sama. Riita ja ero, ja Heikki on "syytön"..
- Anonyymi
Kyllä Hannassakin on vikaa ei kukaan yksin riitele. Hanna on psyykkisesti ailahteleva on valehdellut aiemmin asioista. Joten voin keksiä useita juttuja päästä et kostaa Heikille.
Minusta alkoholistien kuuluis itse tajuta et on alkoholisti ja hakea apua. Eikä laittaa fb vanhaa photoshopattua kuvaa Hannalla nyt niin outo fb sivu.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra haluaa muuttaa
maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....638788Maataloustuet pois
Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.3076611Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan
Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?995917- 1523820
Joulukinkku NYT
Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.293221Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja
Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.623129- 1541954
On asioita joita kadun
Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä171776- 321458
Mitä sä pelkäät?
Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le191226