Gallup: missä asut?

Siis paikkakunta :D Tai jos jostain ihan peräkylästä niin sano vaikka minkä isomman paikan lähellä asut.
34437
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 34

Vanhimmat

Asun lähellä Oulua (100km Ouluun)

Äänestä

Ilmajoella, Seinäjoen vieressä

Äänestä

Tampereen lähellä

Äänestä

Jyväskylän lähellä

Äänestä

ylivieskan lähel

Äänestä
  • Asutko oulaisissa?

    Äänestä

Homouden lähellä.

Äänestä

Asun talossa

Äänestä
  • Asun sisällä.

    Äänestä

Turun lähellä

Äänestä

Vantaan vieressä

Äänestä

Keski suomessa

Äänestä

Porin lähellä :)

Äänestä
  • Asuks pomarkus

    Äänestä

Helsingissä

Äänestä
  • Vantaa ei ole Helsingissä, Idiootti.

    Äänestä

Kuopiossa

Äänestä
  • Noniin, kerrankin täältä löytyi joku samalla paikkakunnalla asuva :-)

    Äänestä

  • Sinnout Kuopiijjost, vai mitekä? Niinkö se sanontoloinen menee?

    Äänestä

  • *mennee

    Äänestä

  • 2000 kirjoitti:

    *mennee

    Vae savolaestyttösiä ;) Mitteepä kuuluu? Elä vuan sano että iäniä, vaekka torilla monj ukko niinnii huastaa.

    Äänestä

Kaupunginteatterin puvustamossa on asuja, roikkuvat siellä hengarissa. Millaisen tarvitset? Frakin, silinterin, monokkelin, hansikkaat, kävelykepin, kultakellon, sikaarin, liituraitahousut ja solkikengätkö?

Äänestä

Espoos

Äänestä

Kiimingin Huttukylässä. Ennen oli paljonkin maatiloja, nyt vain muutama. Nukkumalähiöksi menossa. mukavan kokoinen paikka silti, sopivan muttei liian kaukana Oulun melusta

Äänestä

Kuhmosta, Kajaanin läheltä (jotain 60-80 km matkaa)

Äänestä

meikä asustellee kotona :D

Äänestä

Missä lolihentai asuu?

Äänestä
  • Japanissa

    Äänestä

Naantalissa

Äänestä
  • Nuuskamuikkunen sanoo jaa

    Äänestä

Oulaisista 30km venäjjälle (itään) piäin, taian asustella (kukas tiättää)

Äänestä

Asun noin 70 kilometrin päässä Tallinnasta (Hesas)

Äänestä
  • En oo ikinä kuullukkaan Hesast. BTW ite asun Stadis.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


7685 kirjoitti:

Siis paikkakunta :D Tai jos jostain ihan peräkylästä niin sano vaikka minkä isomman paikan lähellä asut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu