Turvapaikanhakijat työssä – Tällä Suomi saadaan nousuun!
Video:
http://uutismaailma.com/wp-content/uploads/2016/05/pieksamaki_matuttyossa.mp4?_=1
Pieksämäelllä on nurmikonleikkuu-urakka menossa ja kalustoa riittää.
Ammattitaitoa kyseiseen työhön ei paljon tarvita, mutta tuottavuus on huipussaan kun viidellä (5) turvapaikanhakijalla on ruohonleikkurit työnnettävänään reilun 100 neliömetrin alueella.
Vauhtia riittää!
http://uutismaailma.com/turvapaikanhakijat-tyossa-suomi-nousuun/
Matut työssä - Suomi nousuun
12
168
Vastaukset
- 8877
Varmasti tulee siistiä jälkeä kun kaverit menevät toistensa perässä .Mutta silla lailla työtä tietenkin riittää pitenpään ja polttoainetta kuluu .
- puuttellinenvarustus
Huomioliivit oli kypärä puuttui, voi raukkoja ,kun vaatimattomalla suojavarustuksella on pantu työhön. Tuo antaa aivan väärän kuvan työturvallisuudesta, entäs turvajalkineet ja hanskat,suojalasit jne.
- Lankunkantajat
Rakennuksilla kun kaksi miestä kantaa lankkua menee aina viisaampi edellä ,tässä näyttää tämä ohjesääntö pitävän myös paikkansa .
- 17-8
Onkohan pelkoa, että vievät postinjakajien ruohonleikkuuhommat?
- kyseliä11
Olisi komea näky kun olisi päältäajettavat leikkurit jolla pöristellä
- suomi.nousuun
Koneinsinöörit hommissa?
- avaruusinsinöörit---
Selvästi avaruusinsinöörit löytäneet kutsumuksensa
suomi.nousuun.Kuka sulle sellaista kerto,että olisivat koneinsinöörejä.Tekevät töitään,entäs kuin on itelläs.
- RobottiLeikkurit
ehdottomasti oltava robotti leikkurit kulttuurien rikastuttajille. eihän kunniavieraat voi kävellä ja työntää raskaita nurtsileikkureita.
Jos olisi kyseessä suomalaiset puistotyöntekijät niin yksi työntäisi leikkuria ja neljä seuraisi katseella.
- LUNEJONETIHKO
Persu on näköjään Universumin kateelisin otus.Nytkin karehtii mamua,joka hiki valuen työntää kuumana päivänä ruohonleikkuria.
- LUNEJONETIHKO
Voiko mikään muu olla yhtä paskapää,kuin persu paska.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie572543Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492315Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta22302Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten722223Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut512072Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1372027HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363981765Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1081706Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt221589Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241524