Turvapaikanhakijat työssä – Tällä Suomi saadaan nousuun!
Video:
http://uutismaailma.com/wp-content/uploads/2016/05/pieksamaki_matuttyossa.mp4?_=1
Pieksämäelllä on nurmikonleikkuu-urakka menossa ja kalustoa riittää.
Ammattitaitoa kyseiseen työhön ei paljon tarvita, mutta tuottavuus on huipussaan kun viidellä (5) turvapaikanhakijalla on ruohonleikkurit työnnettävänään reilun 100 neliömetrin alueella.
Vauhtia riittää!
http://uutismaailma.com/turvapaikanhakijat-tyossa-suomi-nousuun/
Matut työssä - Suomi nousuun
12
160
Vastaukset
- 8877
Varmasti tulee siistiä jälkeä kun kaverit menevät toistensa perässä .Mutta silla lailla työtä tietenkin riittää pitenpään ja polttoainetta kuluu .
- puuttellinenvarustus
Huomioliivit oli kypärä puuttui, voi raukkoja ,kun vaatimattomalla suojavarustuksella on pantu työhön. Tuo antaa aivan väärän kuvan työturvallisuudesta, entäs turvajalkineet ja hanskat,suojalasit jne.
- Lankunkantajat
Rakennuksilla kun kaksi miestä kantaa lankkua menee aina viisaampi edellä ,tässä näyttää tämä ohjesääntö pitävän myös paikkansa .
- 17-8
Onkohan pelkoa, että vievät postinjakajien ruohonleikkuuhommat?
- kyseliä11
Olisi komea näky kun olisi päältäajettavat leikkurit jolla pöristellä
- suomi.nousuun
Koneinsinöörit hommissa?
- avaruusinsinöörit---
Selvästi avaruusinsinöörit löytäneet kutsumuksensa
suomi.nousuun.Kuka sulle sellaista kerto,että olisivat koneinsinöörejä.Tekevät töitään,entäs kuin on itelläs.
- RobottiLeikkurit
ehdottomasti oltava robotti leikkurit kulttuurien rikastuttajille. eihän kunniavieraat voi kävellä ja työntää raskaita nurtsileikkureita.
Jos olisi kyseessä suomalaiset puistotyöntekijät niin yksi työntäisi leikkuria ja neljä seuraisi katseella.
- LUNEJONETIHKO
Persu on näköjään Universumin kateelisin otus.Nytkin karehtii mamua,joka hiki valuen työntää kuumana päivänä ruohonleikkuria.
- LUNEJONETIHKO
Voiko mikään muu olla yhtä paskapää,kuin persu paska.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.973998Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973357Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1312668Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2532211Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m971981Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä1001903Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.211829- 1161693
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11331- 571265