Kouvolan asunnot!

pettynyt_83

Onko muilla kokemuksia kouvolan asunnoista?? Hain ekaa kertaa asuntoa kouvolan asunnoilta, rivitalo kolmiota. Minulla on kaksi koiraa ja alle vuoden ikäinen poika. Joten rivitalo asunto helpottaisi elämää. Nykyiseen asuntoon tulossa putkiremontti ja keittiö ja vessa uusitaan. Soitin kouvolan asunnoille ja kyselin rivitalo kolmioita, sanottiin että korialla on kaksi vapaana ja kyseltiin että onko mahdollista muuttaa niihin heti jos asuntoja tarjotaan sinulle?? tuli tosi positiivinen kuva et saisi rivitalo asunnon, soitin seuraavalla viikolla uudestaan ja sanottiin että rivitalo asuntoja tarjotaan usemmalle kuin kahdelle hakijalla, sinänsä outoa koska oli tarjonnut rivitalo kolmiota miun kaverille ja hänen miehelle ja kaveri oli jutellu myös niitten naapurin kanssa joka asuu kolmiossa niin ne oli muuttaneet siihen kaksistaan kaksivuotiaan lapsen kanssa. kysyin sitten että onko niillä tarjota mitään asuntoa niin tarjosi asuntoa kerrostalon kolmannesta kerroksesta jossa ei ole edes hissiä, valitin siitä että minulla on lasten vaunut niin tiuskittiin että se ei ole syy saada asuntoa, vaunut voi aina jättää alas. Valitin sitten kyseisestä asiakaspalvelijasta tämän esimiehelle niin esimies sanoi että tuleva putkiremontti ei ole syy saada asuntoa, mutta tarjoamme nyt kuitenkin sinulle yhtä asuntoa mutta muita ei voida tarjota. Esimies ei ottanut mitenkään kantaa siihen että muilla ei ole mitään syytä saada asuntoa ja niille annetaan rivitalo asunto mut näköjään putkiremonttikaan ei ole syy saada asuntoa. Eikä kyseinen esimies ottanut kantaa myöskään siihen että ensiks ehdotetaan rivitalo asuntoa vaikka ei voi saada semmosta.

12

2440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielensäpahoittaja8

      Tää on just tätä päivää.

      HUOMIO, HUOMIO Minä olen maapallon keskipiste. Minun täytyy saada tahtoni läpi joka asiassa taikka kirjoittelen asiasta jokaiseen lehteen ja mediaan.

      Parasta on jos saan tuhottua mahdollisimman täydellisesti mieleni pahoittaneen ihmisen elämän. Jos useampi ihminen väittää minulle vastaan niin se tarkoittaa,että olen koko yhteiskunnan uhri.

      • pettynyt_83

        Tottakai, pitäähän paska palvelu jakaa eteenpäin ;)


      • Anonyymi
        pettynyt_83 kirjoitti:

        Tottakai, pitäähän paska palvelu jakaa eteenpäin ;)

        Totuus kouvolan asunnot on rahan ahne.vastineeksi saat huonot asunot joissa on kylmä ja sisäilma ongelmia.


      • Anonyymi

        Mikä helvetin keskipiste!kouvolan asunot on vuokravirma ehkä vähän alle keskitason laatu. Maksukykyinen saa asuntoja vuokrattua varmasti.


    • Anonyymi

      Myös kouvolan asuntojen niin sanottu vikailmoitus ei toimi tarpeeksi nopeasti.varsinkin kun lämmöt pasahtaa poikki ja tv.pimenee .vuokrat on vahvasti ylihinnoiteltuja.

    • Anonyymi

      Kokemukseni usealta vuodelta heikotasoiset asunot .korkeat hinnat.

      • Anonyymi

        Asuntojen ympäristö inksassa roskasia, mm.huonekalun raatoja nykyiset asukkaat ei nyt vanhojen asukkaiden homeisia huonekaluja vie kaatopaikalle.


    • Anonyymi

      No ei kovin laadukaita kyllä ole.

    • Anonyymi

      Kouvolan asunot ,Voi Herran jumala !!!

    • Anonyymi

      Joo tuota noin...

    • Anonyymi

      On kokemusta, älä muuta!!! Älä hyvä ihminen muuta!!

    • Anonyymi

      Asun Kouvolan asunnolla on mennyt hyvin mutta en muuttaisi toista kertaa sinne. Ovat tarkkoja kyyliä ja rahan ahneita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet toisen kanssa

      ...ja minä yhä vain sinua kaipaan. Tiedän ettet ole onnellinen siellä. Älä hukkaa aitoa onnea ja rakkautta hukkaan vain
      Ikävä
      224
      1576
    2. Näytit taas lihoneen.

      Tynnyri se vaan kasvaa.
      Ikävä
      30
      1426
    3. Kuka teistä on paras nainen

      A-nainen? J-nainen? K-nainen? M-nainen? S-nainen? Vai kenties joku muu...? 😊
      Ikävä
      61
      1279
    4. Immu otti pataan

      Olen pettynyt, hänen piti viedä Stagalaa kuin litran mittaa - mutta kuinka kävikään? Voi hemmetti sentään.... Ääääääh!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1270
    5. Onko jotain mistä

      Olet huolissasi kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      78
      1204
    6. Osaako joku selittää tätä

      Että miksi mulle on joka toinen ventovieras ihminen tyly ainakin ilmeillään ja eleillään?
      Ikävä
      76
      1189
    7. Jos me joskus nähtäisiin

      niin ei kai sen vielä tarvitsisi merkitä sen enempää? Ja voihan olla ettei kumpikaan enää siinä vaiheessa edes haluaisi
      Ikävä
      103
      1173
    8. Koska vietät

      Yhteisen yön kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      54
      1008
    9. Lesken uusi

      Onko totta että puolangan kunnalla töissä ollut mies joka kuoli niin sen vaimolla jo uusi lohduttaja. Pitäneekö paikkans
      Puolanka
      18
      992
    10. Persun suusta:"Köyhät on luusereita ja ansaitsevat köyhyyden"

      Ministeri Juuston apulainen näin uhoaa. Mitäs siinä. Kyllä on jo tiedetty muutaman vuoden hallitustyön pohjalta että per
      Lieksa
      179
      883
    Aihe