Pääasia on kuitenkin, että valtiovalta ei puutu ylipitkiin kahvi- ja tupakkataukoihin.
6 min lisää päivittäistä työaikaa
PuolueenKannattaja
464
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Oikeasti! Meidän verorahoilla tällaista asiaa pähkäillään tolkuttoman pitkään! Jos olis heti vaan jätetty ne helkatin pekkaset pois, niin se olis ollu siinä. Millon tänne Suomeen saadaan PÄÄTTÄJÄT. Eihän tuolle voi ku nauraa, kun puhutaan minuuteista!
Sen 6 min työntekijä käyttää siihen, että tekee lähtöä työpaikalta.
Ammattiliitot vois kans ottaa sen järjen käyttöönsä!
Joopa, joo. Omassa työssäni tai palkkapussissani tuo ei tule näkymään mitenkään. Enkä usko monella muullakaan alalla isoja vaikutuksia olevan. Paljon porua tyhjästä!
Persun työtaakka kaksinkertaistuu, jos hän joutuu tekemään 6 minuuttia päivässä lisää"töitä", hakiessaan kaljaa kaupasta??
Ei pelleilyä kaupunkipulevarteilla vaan leveät kadut että saa taksikuskit ajaa riittävän lujaa ( mittarivirhe) ja pulit vartiksi töihin joka päivä kyläsaaristoon, pois viherkommunistifillarit tieltä! menkööt taluttamaan jopojaan myös sinne Kyläsaaren rantaan (kypärä oltava, hohtoliivi ja vilkkuvalo) ja viinavero ylös koska viina on tabu, ja tabut ja pillerit pitää kieltää eikä mitään hifilaitekierrätyksiä tai neulanvaihtopisteitä vaan dikitaali yhteiskuntaa (BLUray jokaiseen autoon!) koska se on nykyaikaa ja homeopatiaa ja käärmeöljyä ruokakauppoihin A-oluen tilalle. Paitsi lonkeroa pitää saada.kaupasta.