MISS HELSINKI : Positiinen julkisuuskuva jne.

hehehnauran

Miss Helsinki-organisaatio haluaa, että miss hesalla on positiivinen julkisuuskuva ja terveet elämänarvot.

Terveet elämänarvot: höhöhö ! Miksi sitten missien elämänarvot on esitellä tissejään ja persettään julkisesti jatkuvalla syötöllä. Seksiposeerauksia yms. paljastelua ja lisäksi silikoonitissipalkinto antaa kyseenalaisen signaalin, ettei nuori nainen kelpaa luomuna, ei ole terveet elämänarvot se, ei tosiaankaan.

Ei paljon tämän kilpailun kyseessä ollessa voi olla sitä mieltä, että miss helsingit olisivat esikuvia nuorille tytöille esim. juuri somekäytöksessä. Kukaan tervepäinen nainen ei poseeraa noin somessa. Antaa näin itsestään todella halvan kuvan ja erittäin huonon mallin teineille. Että olisi muka normaalia paljastella itseään somessa, HAHAH SILLE NAURAA AIDAN SEIPÄÄTKIN.

Sääliksi käy kyllä Ruokolaa silti, vaikka ei kai pitäisi, ei varmaan arvannut silloin, kun päätti olla nostamatta syytettä, että poliisi nostaa, ja koko ruma hirvittävä tilanne tulee kaikkien ruodittavaksi. Mutta ei voi antaa nuorille naisille mallia, että hakata saa, eikä syytettä nosteta. Tämä oli kyllä ainoa mahdollinen ratkaisu.

Miss Helsinki-organisaatio silti hurskastelee tässä asiassa, tulee vähän kummia fiiliksiä. Epäilen,että saattaa tulla osallistujapulaa, kun kisaajien ympärillä tuntuu pyörivän vaarallista sakkia.

6

289

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mammarooooossa

      Menkää vauva.fi. siellä juttu luistaa))!

    • MissiHkiOnPaskaRoskaa

      Ei ole Missi Helsinki kisoilla positiivinen kuva niin kauan kun siellä on saastainen idiootti Martina mukana.

    • ahterilissu

      Kun tosiaan muistaa kaikki Martinan jutut seksimessuineen, niin ei voi kuin ihmetellä kuka näihin kisoihin menee kilpailemaan tai sponssaamaan. Titteli on tyrkkytissipersemissi. Kisaan ossllistuvasta naistyypistä esim. Cc jörvinen joka ei jaksanut märkäpaitakusassa pitää paitaa ja pikkareita päällä kun oli niin hirvee tarve päästä näyttämään paljasta tissiä ja ahteria. Hhah näitä on miss hell kisaajat. MOT.

    • äitiäitiäitiätiai

      Sitten tämä uusi miss helsinki, on cheerleading-harrastaja. No hyvää päivää, vain aikuisten oikeesti idiootti harrastaa cheeriä, joka tarkoittaa pikku-pikku minihamosessa pyllistelemässä miehille...... mutta kertoo selvästi naistyypistä, joka osallistuu näihin Miss-Helsinki kilpailuihin, että semmosta naista.

      Kaikkihan sitten tietenkin itse päättää mihin osallistuu ja mihin ei. Tämä oli vaan huomio naistyypistä.

    • Dghkljdsxj

      Myötähäpeä iskee toisinaan vaikka eivät nuo naikkoset sääliä kaipaa... mutta kaikki tuollainen itsensä tyrkyllä laitto vähentää jatkuvasti naisten kunnioitusta normaalina naisena..nämä naikkoset itse halventavat naisia. On järkyttävää, ettei nyt ex-missi Ruokola näe mikä ristiriita on itsensä melkein hengiltä hakkaamisella ja sen tuomitsemisella selkeästi.... nimenomaan väkivaltana kohdistettua naiseen. Ja mitä tulee näiden missien uraan..... mitä se on, nykyään...... itsensä alentamista tyrkyttämistä ja tissien sekä takapuolen esittelyä mitä reilummin sen parempi.... alhaista.

    • pelkkääroskaa

      Miss Lunttukisa se on. Roskasakin oma missikisa. Ääliöille, joiden elämän tähtihetki on pyllistää seiskassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      44
      2176
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      184
      1978
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      116
      1372
    4. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1170
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      96
      982
    6. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      929
    7. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      879
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      45
      857
    9. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      825
    10. Minkälaisen viestin toivoisit saavasi?

      Miehelle.... Helpota vähän.
      Ikävä
      56
      716
    Aihe