Lempäälässä on eräs yrittäjä perhe jossa on kyllä puurot ja vellit seonneet pahasti :) Nainen ihastuu toisiin ukkomiehiin tämän tuosta ja aviomies koittaa sitten siivota jälkiä ,, Jollei kotona saa niin takuulla nainen sitä lempeä hakee muualta ja niin pitääkin ,,varsinkin jos mies on Hiiri ja kyttää joka askelta jne!
Miksi kirjoitin tänne niin siksi koska pariskunta on tahollaan äärimmäisen kieroja ! On erään uskon lahkon jäseniä tai pitäisi olla mutta pitävät vapaapäiviä viikolla :)
Uskovaiset
14
678
Vastaukset 14
- Havut
Onko luntaanin poika
- wsxbåöy
Ei taida olla tuo koska kyse on jostain uskovaisista.Eli varmaan jehovan todistajia tai helluntalaisia.Niistä voi uskoa mitä vain.
- voikukka34
En tiedä olenko oikeassa/väärässä mutta hieman kallistun pariskuntaan jotka pitävät Ideaparkissa sekä Tampereen puolella yrityksiä ! Saivat jonkin huomio-osoituksen viime syksynä , merkit viittaa !!!! Ehkä tietävät kuitenkin paremmin kuitenkin itse mitä touhuavat ja saavat ansionsa mukaan !
- Miielenkiintoista
Kerro lisää nimiä ja muita faktoja.
- Phil37
En oikein tajua ihmisiä jotka jaksaa elää toisten elämää ,,,jos kyseessä on on jokin varoitus em, ihmisistä niin eri juttu mutta silloin olisi reilumpaa kirjoittaa oikeilla nimillä itsekukin, nyt jää pimentoon ketä ja miksi ja milloin ! Ehkäpä aikanaan selviää oliko koko kirjoitus kusetusta! Pitänee alkaa seurailee yrittäjiä ja vilkuilee vaimoa :)
- Kettunen666
Tarkoittaako aloittaja mahdollisesti Pelkosia ! Jos pariskunnasta saa sanoa että harvinaisen epämiellyttävän imelää väkeä niin kyseessä on tämä pariskunta ! Heidät tuntevat tuskin ihan täysin pitävät tuulesta temmattuna tarinana , ikävä kyllä jouduimme aikanaan asioimaan heidän kanssaan ja aina kun tapasimme niin tuli niin kurja olo jälkeenpäin eikä se ollut ikävää! Tuli hieman avattua asianlaitaa siitä kuinka henkisesti kipeitä saattaa ihmiset olla kuorensa alla ! Luottakaa vaistoonne 😊
- Kuomasein
Keitä Pelkosia tarkoitat ?Tunnen erään pariskunnan joilla on sama sukunimi ,ei ole kovin asiallista nimetä toisia ihmisiä täällä vaikka olisitkin oikeassa ! Eiköhän ihmiset itse tiedä kenen kanssa haluavat olla tekemisissä ! Ymmärrän jos sisälläsi on paha olo heidän vuokseen mutta ei ole pakko olla tekemisissä ,,helpottaa kummasti kun poistaa listaltaan !
- Sandrako
Lieneekö kauhean vakavasta asiasta kysymys ? Aika yleistä käytöstä tuo ompi !!
- Outi32
Voiko aloittaja kertoa oikeasti kenestä on kysymys ? Olen jotain vihjailuita kuullut mutta kylläkin rauhanyhdistyksen puolelta ! Aika likaiseksi mennyt ! Ehkäpä seuroissa selviää asiasta enempi !
- Jani.K75
Nimiä ei ole ilmoitettu ja itse asiakin on liian laveasti esitetty niin ettei tuosta saa selvää kuka on tehnyt ja mitä ja kenelle.
Ennenkuin uskalletaan aikuistentavalla tulla omalla persoonalla esiin ja kertoa asioista otan tämmöiset pahamieliset huhut mielenterveyspotilaiden huuteluna.
Tulee rivienvälistä vähän semmoinen kuva aloittajasta että puun takaa lällätellään ilkeämielisiä huhuja ihan kiusanteko mielessä. Semmoinen on aika raukkamaista ja lapsellista. - Rauno36
Sama tuli mieleen .. toisten yksityis elämään puuttuminen on raukkaa varsinkin levittämällä asiaa julkisesti täällä ,vaikkei nimetä ketään mutta tiettyjä ihmisiä kiinnostaa kuitenkin !
Jos tapaus koskettaa aloittajaa niin sitten keskustelee ammatti ihmisten kanssa eikä kirjoittele täällä ! - Anonyymi
Tämä nostettu taas esiin. Miten tuolla "uskovaisella" pariskunnalla nykyään menee?
- Anonyymi
Kuulemma saivat 2miljoonan euron lottovoiton.
- Anonyymi
Joutuivat vankilaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197690Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!24632Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99614- 61609
- 42544
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59515