Ok, keskustellaan Jani W:stä sitten, kun oikein pyydetään.
Mielestäni hän tekee surkeaa musiikkia. Lisäksi hän näyttää mielestäni kamalalta. Humppapoppikuoroköörimusiikki ei kiinnosta.
Kommentteja, kiitos.
Surkeaa musiikkia
6
1004
Vastaukset
- tii
No empä ole minäkään mikään fani-fani mutta tykkään tosi paljon siitä uusimmasta 'Siivet' kipaleesta. Mutta Janin pitäisi palata siihen lyhyehköön, vaaleilla raidoilla piristettyyn tukkaan mikä sille tehtiin Idolsin karsinnoissa (olikohan se tukka vielä finaalilähetyksen aikaan?). Älkää matkiko sitä karseeta Antille väsättyä tukkaa. Mutta paremminhan tuo on pärjänny ku Hanna :D
Saako tänne vielä kommentoida että ihan yllätyin siitä Christianista - vaikka se ei tee sellasta musaa mitä minä kuuntelen niin sillä on tosi puhdas ja hyvä ääni. - kullakin
Minun mielestäni Wickholm tekeeitsensä näköistä musiikkia, sitä herkästi ja tunteella tulkiten. Levy on tasaisen varmaa laatua, balladinomaisia Wickholmille sopivia kappaleita täynnä. Keikoilla voi sitten nähdä Wickholmista sen rokkaavamman revittelypuolen :) Eniten arvostan Wickholmissa sitä, että hän näyttää tunteensa avoimesti (jopa TV-kameroiden edessä) ja on ystävällinen kaikille. Kritiikkinsäkin osaa mies esittää asiallisesti ja ystävälliseen sävyyn, niin kuin levyraadissakin teki.
- Nainen.......
voikohan tätä enää paremmin tiivistää?
Täysin samaa mieltä.
- Ruma Nainen
Sullahan on kanttia arvostella toisten ulkonäköä. Tosin olen sen huomannut täs maailmas että jos joku vähemmän kaunis tai komea tekee jotain niin paskat lentää heti silmille.
- Hyvää ja rauhallista suomip...
No tuo on taas sellanen lause, että haluaisin mielelläni kuulla perustelut.Onko sillä miltä näyttää,suora yhteys ihmisen musiikkiin.Vai onko mahdollista,että rumakin voi saada hyvää musiikkia aikaan.Taidat olla niitä jotka arvostelee musiikkia laulajan/artistin ulkonäön mukaan.Eli jos arvostelet musiikkia,älä silloin arvostele ulkonäköä ja päinvastoin
- Nimimerkki
Mies, kitara ja ääni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18911235Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210672Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356110Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814920Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313406- 1723395
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402223Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä3001792Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61630Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161544