Kärähtikö ratista?

Mikä on se tien varressa oleva hakaristein ja piunkuvin töhritty auto. Ikkuna auki ja poliisi vieny kilvet. Tais peris narahtaa känniajusta, ei tosin bemukka ollu.
17372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Mitäs luulet paskapilari vartija

Äänestä

Pill.u siinä auton ikkunassa on muttei mitään hakaristiä siinä ole.
JA VITTUAKO SULLE KUULUU MIKSI SE AUTO SIINÄ ON. Pidä omista asiostasi huoli...ai niin siehän elät äitisi täyshoidossa jot

Äänestä

Se romu oli jo roudattu pois, vain varoituskolmio oli unohtunut tienvarteen! Tuommoiset miinat kyllä joutaakin pois liikenteestä!

Äänestä

Mistä sä tiedät minkälaisessa tekniseasä kunnossa tuo auto oli?
Taitaapi olla niin että äitisi auto on aivan laho paska jota sä pidät omanasi. Varmaan vituttaa ku Jallu ei enää ilmesty ja entisistä sivut runkattu umpeen

Äänestä
  • Juu-u.
    Ei miulla tässä muuta, mutta otsikkooki kahtomatta tietää olevasa Suoli24-voorumilla. Kaikki palstat samanlaisii järjen riemuvoittoja, eikä lieksalaiset ihan viimeseks siinäkään kilpailussa jää, jos eivät ihan kärkikymmenikköönkää yllä.

    Äänestä

Kyllä nuo amisjuippien kotterot näkee jo päältäpäin millaisia pyydyksiä ne on, tervatut takavalot ja kaljut renkaanrisat, pelkkää ongelmajätettä!
Olevinaan kovia vehkeitä, mutta asfalttiin jää yhden takapyörän hento viiva, noin 10 cm leveä! Paukullaatikko turisee ja pörisee takakontissa kuin perse!

Äänestä

Mikä vitun paukulaatikko?
Mene nyt kiltisti syömään äitees tekemää kaalilaatikkoa ni voit sutten haistella peiton alla ihan omia paukkuja.

Äänestä

No se perkeleen jumputus, eli paukkulaatikko? Hyvä ettei hypi ne kotterot sen jumpsutksen tahtiin kuin sammakko!

Äänestä
  • Kyllä ja totta tosiaan. Jos ropponen ei ihan sammakkona tiellä hypikkään paukkulaatikon takia, niin varmaa on että ainakin kusi päässä lainehtii sen jumputuksen tahtiin.

    Äänestä

Taitaa kiinnostaa poikien äänetoistolaitteet peräkammarinpoikia!
Onhan se kurjaa kun äidin radiosta ei kuulu kuin ylen ykkönen ja radio suomi. Jospa möisitte äidin Asa-merkkisen radion museoon ja ostaisitte kunnon laitteet. Ai niin ettehän voi kuunnella kun radiolupa on ulosotossa.

Äänestä

Sorry vaan amisteini, mutta mulla on cerwin vega cl-215 kaiuttimet ja vahvistin kotikäytössä, ja tehoa riittävästi, ja autossa myös riittävästi tehoa laitteissa, joten amisteini voi ihan palata nykyaikaan! Ainakin siksi ettei vuosikausiin ole tarvittu suomessa radiolupaa!
Se on näissä uudemmissa autoissa se hyväpuoli ettei tarvitse olla 1000 wattia tahoa kuullakseen musiikkia! Vanhoissa amisautoissa on oltava valtavat tehot että kuulee sen kolinan, räminän, nitinän ja paukkeen yli stereoista jotakin!

Äänestä
  • Kylläpä kiinnostaa mitä ÄITISI on sinulle ostanut.
    No, jos ei seiso niin pitää ostaa radio tupaan ja autoo.

    Äänestä

  • Aha,ajat jollakin rotiskolla jossa ei ole edes radiota vakiovarusteena? 80-luvun voit unohtaa ja mennä koo....

    Äänestä

  • Varokaa jäätietä!!!!!!!

    Äänestä

Taisi olla kortiton huumerattitapaus, ja katsastamattomalla kinnerillä, huhutaan!

Äänestä

Minu ei juota viina. Allah kielta. Minu purra katti huuli.

Äänestä

Miksi amisbemarin kuskit on niin lyhyitä tatteja, että pitää olla tyyny perseenalla, että näkevät sommata sitä kinneriä? Koomisen näköisiä ovat kun ei näy kuin lippiksen kupu siitä ratinvälistä! Takana kun ajaa, niin näyttää kuin ei siinä kinnerissä olisi kuskia ollenkaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


promilleraju kirjoitti:

Mikä on se tien varressa oleva hakaristein ja piunkuvin töhritty auto. Ikkuna auki ja poliisi vieny kilvet. Tais peris narahtaa känniajusta, ei tosin bemukka ollu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu