joudunko taas viettämään kesän ihan yksin,olen siiis 17v poika joka haluis saada samanikäisiä ja henkisiä kavereita,ei ole väliä oletko vähän nuorempi tai vanhempi asun Helsingissä,pliis pelastakaa mut tältä yksinäisyydeltä
Kesä taas yksin?
P1999
2107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Harmi että joutuisit olemaan kesän yksin. Voisin olla kaverisi, mutta kun en asu Helsingissä.
Hei
Kunpa voisin taikoa sinulle kavereita, niin tekisin sen varmasti. Oletko laittanut nuoret-osastoon viestiä, sieltä kautta voisi onnistua paremmin.
Oletkos käynyt läpi luokkakaverisi ja muut, hiukan etäisemmätkin tutut? Löytyisikö heistä jokin kehen voisit olla yhteydessä? Entä perheesi, saisitko heistä seuraa johonkin aktiviteettiin? Tiedän ettei perhe korvaa ystäviä, mutta onhan sekin ehkä yksinoloa parempi.
Elä luovuta! Elämässä saattaa tapahtua vaikka mitä yllättävää. Kesä on vasta alussa ja sinulla on mahdollisuudet vaikka mihin. Jos paikkakunnallasi on seurakunnan nuorten toimintaa kesällä, on se varma tapa tutustua muihin.
Tsemppiä!
Pappi Elisabet