Huutonetissä

Kauppakiinni

Myyn Huutonetissä yritysmyyjänä uusia vaatteita. Hinnat olen painanut todella alas. myynti on Osat heti ei siis huutokauppa myyntiä. Alhaisesta hinnasta esim. normaalihinta 29 €, alennettu 19 € niin silti joku kysyy että saisiko kympillä. Mitään ehdota hintaa vaihtoehtoa en ole antanut vaan kysymyksenä tulevat nämä "hintaehdotukset"

Mikä hitto ihmisiä vaivaa?? Yrittävät ostaa uutta käytetyn hinnalla. Tämä ilmiö taitaa elää vain Huutonetissä. Haluaisin nähdä että menevätkö vaatekaupoissa kassalle ja ehdottavat alepaidasta vielä alempaa hintaa....

Kaupankäynti on muutenkin hiljaisenpuolesta verrattuna entiseen. Onko tuo Huutonet uudistus säikäyttänyt ihmiset pois Huutonetistä.

4

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asdfghjkgfds

      Niin, huutonet on täys p***a. Pari viikkoa joku tuote keikkuu listoilla, niin ehkä 2 kertaa katsottu. Että hurraa! :)
      Varmaan maksikirjeen häviäminenkin vähensi ostohaluja.

    • sökljgtjkjfghkrjghkrjh

      Huutonet on vaan nykyään ihan p***a. Huutonetin omistajille ei näköjään riitä, että ovat tehneet siitä vaikean käyttää (esim. myyjälle ei voi lähettää viestiä, keskustelupalstaa saa käyttää vain rekisteröityneet, viestikenttään mahtuu vain muutama hullu kirjain, ei toimi mobiilina...), niin nyt sitä ollaan uudistamassa entistä huonommaksi.
      Luulisi, että kun käyttäjät katoavat, niin mietittäisiin uutta suuntaa uudistuksille, mutta ehkä heidän tavoitteenaankin on tappaa koko sivusto.

      Näyttää huutonetissä seikkailevan enää jotain ja "ammattiostajia", jotka myyntitarkoituksissa haluavat tavaran lähes ilmaiseksi.

      Vaikka eipä siellä juuri kukaan enää mitään myykään kun mikään ei mene kaupaksi ja ammatti-kiina-nettikaupat ovat vallanneet koko paikan.
      Siirryhän Torille sinäkin.

    • vlado007

      kauppaa on käytävä niillä hinnoilla mitä asiakas on valmis maksamaan,tai ei käy kauppaa ollenkaan.myy tai ole myymättä,ruikutus ei auta.sama juttu kaikilla myyntifoorumeilla.ostan ja myyn hutonetissä,kauppoja syntyy kun myyjä ja ostaja samalla aaltopituudella.

      • uvfjkklokmbtyv

        Tuolla ajatuksella ei tule voittoa. Vanhaa paskaa voi jakaa vaikka ilmseksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      158
      3882
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      100
      3671
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      42
      3213
    4. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      20
      2540
    5. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      184
      2238
    6. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?

      Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu
      Tv-sarjat
      27
      1417
    7. Kuvaile kaivattuasi kolmella emojilla.

      :) 😛😆😱
      Ikävä
      97
      1267
    8. Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa

      Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1098
    9. Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!

      Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja
      Suomalaiset julkkikset
      24
      1091
    10. Jos elämäsi ihminen

      on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt
      Ikävä
      69
      1048
    Aihe