veristä vuotoa!

Huolettaa kovasti; eli siis.
Viikonloppuna alapäästä "lorahti" verta, heräsin siihen. Sitä tuli noin kämmenen kokoinen läntti lakanaan. No kävin näyttäytymässä sairaalalla, mutta lääkäri ei katsonut, ainoastaan hoitaja otti vauvan sydänäänet ja teki sisätutkimuksen. Kaiken sanoi olevan ok. Ja käski kotiin. Epäili. että jokin verisuoni vain katkennut tms. Onko muilla ollut kyseistä ongelmaa? Jotenkin jäi vain niin kovin epävarma olo, että onhan kaikki todella ok.
5601
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

hei. olet noin pitkällä raskaudessa jo.. sydänäänetkin löytyivät.. mietin, että taitaa olla synnytys sinulla lähellä. en usko, että olisivat päästäneet sinua kotiin enää jos jotain olisivat vähänkin epäilleet. olis ollu liian uskaliasta heidän puoleltaan. vauvahan on valmis jo syntymään.

Äänestä

Oliskohan lorahduksesi ollut se ns.limatulppa? En usko että sua olis päästetty kotiin jos jotain olisi ollut vialla. Toivottavasti pääset pian synnyttämään! Tsemppiä.

Äänestä
  • Kyllä mä oon jo hiukka rauhottunut...Kun ei tosissaan haittais yhtään, jos jotain jo alkais vähän tapahtua :). En usko sitä limatulpaksi, koska se oli aivan lirua, ei mitenkään klönttistä...Mutta tänään tuli kyllä melkoinen "hyytymä", sormenpäänkokoinen, oli ruskeaa, eli kuivunutta verta. Alkaa jo kärsivällisyys loppumaan, kun jo niin kovasti haluais vauvan syntyvän!

    Äänestä

vierestä...
Eli kirjoitit että lääkäri teki sinulle sisätutkimuksen. Sattuiko se???!?
Kun ystäväni (joka sai vauvan 7vkoa sitten) sanoi viimeisen sisätutkimuksen sattuneen TODELLA PALJON!?!!
Ajattelin vain, että onko se yleistä että ko. tutkimus sattuu, ei ainakaan aiemmat tutkimukset ole sattuneet..
Itsellä nyt rv30 ja alkaa jo vähän kaikki pelottaa.....

Äänestä
  • Ei se sattunut, inhottavaltahan se aina tuntuu. Ja tarkennuksena vielä, hoitaja teki tutkimukset, lääkärille en päässyt. Tsemppiä odotukseen. Itsellä alkaa jo tympimään, kun sais vaavi jo syntyä! ;)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv40+2 kirjoitti:

Huolettaa kovasti; eli siis.
Viikonloppuna alapäästä "lorahti" verta, heräsin siihen. Sitä tuli noin kämmenen kokoinen läntti lakanaan. No kävin näyttäytymässä sairaalalla, mutta lääkäri ei katsonut, ainoastaan hoitaja otti vauvan sydänäänet ja teki sisätutkimuksen. Kaiken sanoi olevan ok. Ja käski kotiin. Epäili. että jokin verisuoni vain katkennut tms. Onko muilla ollut kyseistä ongelmaa? Jotenkin jäi vain niin kovin epävarma olo, että onhan kaikki todella ok.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu