9-5 automaatti

Mistäköhän johtuu että ysivitosen (1999) automaattivaihteet lukittuu tosi usein. Joudun vapauttamaan ne siitä pienestä napista, vaihdekepin vierestä. Lukittuu nimen omaan p-asentoon.
3721
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä pitempään ajat epäkuntoisella laatikolla sitä suurempi korjauslasku. En tosin ole kuullut, että tuo japanilainen (AW) vaihteisto olisi kovinkaan herkkä hajoamaan. Onko öljyt vaihdettu huolto-ohjelman mukaan (tai mieluummin useamminkin)?

Äänestä
  • P-asennon lukitus ei ole yhteydessä laatikon öljyyn.
    Lue käyttöohjekirja jossa on selvä ohje kuinka tulee menetellä kyseisessä tapauksessa.

    Äänestä

Omassa autossani pitää painaa jarrupoljinta samalla kuin vaihdetta siirtää P-asennosta ajoasentoihin,kokeile samaa auttaako.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


lukittuu! kirjoitti:

Mistäköhän johtuu että ysivitosen (1999) automaattivaihteet lukittuu tosi usein. Joudun vapauttamaan ne siitä pienestä napista, vaihdekepin vierestä. Lukittuu nimen omaan p-asentoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu