Elisa laajakaistan avaus...

28.10 tein sopimuksen Elisan kanssa, mutta eipä ole pitkää ja lyhyttä miestä näkyny (paitsi TV:ssä kuvaamassa poroja). Sain silloin ennusteen, että viikolla 48 tulloo, menny vasta 7 viikkoo lasketun ajan yli!
61174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Älä huolehdi. Minä tilasin 20.8.2004 Elisalta nettiliittymän. Joulukuun 18 päivä irtisanoin kun ei ollut vieläkään toiminnassa. Yrittivät velottaa 99euroa netin käytöstä ja 37euroa asiakaspalveluun soittamisesta. SUOSITTELEN LÄMPIMÄSTI ELISAA KAIKILLE!!!!

Äänestä
  • Kuka on niin tyhmä että soittelee sinne maksulliseen asiakaspalveluun?

    Äänestä

  • jooooo kirjoitti:

    Kuka on niin tyhmä että soittelee sinne maksulliseen asiakaspalveluun?

    Tilasin 20.11. 2004, kytkettiin 10.12.2004. Hyvin toimii, ei mitään valittamista.

    Äänestä

  • hohoi kirjoitti:

    Tilasin 20.11. 2004, kytkettiin 10.12.2004. Hyvin toimii, ei mitään valittamista.

    Mulla aukes 2 viikkoa tilauksesta ja hyvin toimii!!!Hyvä Elisa !!!

    Äänestä

  • Samanlainen tapaus kun minullakin, tilasin 15.8,
    joulukuussa tuli aktivointipostia ja toivotettiin tervetulleeksi Elisaan. Minä kyllä olen maksanut koko ajalta, suunnittelen kyllä kirjettä Elisalle.

    Postihan tunnetusti pelaa nykyään nopeammin kuin Elisan tarjoamat palvelut, suosittelen muillekin, kynä käteen ja kirje postiin. Älkää turhaan edes yrittäkö soitella.

    Äänestä

tilasin elisan 14.10 ja tänään vihdoin saapui joulupukkiakin odotetumpi heppu oven taakse, elikkä mies joka ilmoitti, että laajakaista on nyt sitten asennettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...kestää kirjoitti:

28.10 tein sopimuksen Elisan kanssa, mutta eipä ole pitkää ja lyhyttä miestä näkyny (paitsi TV:ssä kuvaamassa poroja). Sain silloin ennusteen, että viikolla 48 tulloo, menny vasta 7 viikkoo lasketun ajan yli!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu