ja tulit palstalle vinoilemaan. Onnistuu puol unessakin.
Heräsitkö omaan korahdukseen?
kuorsatessa
11203
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
X) vinoilemaan, olen syylistynyt vatmaan. Minua sattuu ala vatsaa.
No, mikä siinä?
Jaa-an kierukka on vissiin vinksallaan aivastuksen jälkeen, pitäisi hoitaa sekin pois alta kun saa tilattua sen lääkärin. Kipuilee väliin.
Vaivat on ikäviä. Ja unettomuus.
Älä muuta sano. pitää sellaisia antenneja asentaa ja koukkuja että muka söis hyvin.
ukkokin juoksee toiseen suuntaa vaikka piti juosta vastaa.
Krooh pyyh.
Menit taas koneelle unissas palstailemaan
Mistäs arvasit. Ei vaisinkaan, mulla on unirytmi ollut pitkään sekaisin. Kaikkeen tottuu, jopa unettomuuteen. Mun pitää olla vähän olla korvat höröllään ja valppaana kuten vahtikoira, omaishoitajan virkaa hoitaessani. Ei passaa kauheen sikeesti vetää unta palloon. Jos hoidettava vaikka kaatuu yöllä, niin sehän on vähän niin kuin hoitajan vika kun ei ole perään vahtinut.
Pitää olla toinen silmä auki
Joo. Kummasti oppinut olemaan valppaana, kun hoidettava on muutaman kerran onnistunut kaatumaan kulkiessaan rollaattorin kanssa. Ja telonutkin itsensä kaatuessaan, pitää vahtia ettei onnistu uudestaan telomaan itseään. Aina se on omaishoitajan vika kuitenkin, jos hoidettavalle jotain sattuu, niin se tuppaa vaan olemaan...hohhoijaa
Hyvää yötä.