Eipä ollut hääppöinen sijoitus

Kärsämäki oli viimeinen
ei ollut hääppöinen Pyhäjärvenkään kohta.
Nyt toimeen tarttukaa arvon Pyhäjärven päättäjät.
22310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

"Kuntien vetovoimaisuus listattu". Perustelutkin löytyvät, joten nyt töihin pyhäjärviset
Todistus on saatu!!!!!!!!!!!!!!
sijalla 226 Haapajärvi 3 pointsia(vetovoimaisuuspisteitä)
sijalla 237 Haapavesi 1 pointsi
sijalla 231 Nivala 1 pointsi
sijalla 282 Pyhäjärvi 1 pointsia
sijalla 313 Kärsämäki 1 pointsia

Näin Pyhäjärvi on tukenut Haapajärveä...... Aaaaaamen...... Hyvä pojat.....

Vielä kun labra--- niin sitten kai loppuu vetovoimaisuus kokonaan...................Jihuuu

Äänestä

Miksi hirveä itku? Puuttuuko joku kuvasta vai onko alettu taas kiusaamaan?

Äänestä
  • kun olet noin typerä, niin itke Sinä aivan rauhassa, mutta
    nyt on katsottava totuutta silmiin ja nähtäv , mihin tämä valtuustokausi on Pyhäjärven upottanut... ihan kuilun partaalle. Onko totta ja onhan se, kun tunnusluvut näyttävät, että Pyhäjärven vetovoimaisuus on 1 pisteen luokkaa ja Pyhäjärven sijaluku Suomen kunnista on sijalla 282, Kärsämäki pitää perää. Ei ole Pyhäjärven kaupungilla pitkä matka "perän pitäjäksi" Ei Ole.
    Muutos alkaa" tosiasiat tunnustamalla", sanoi aikoinaan presidentti Paasikivi.
    Nyt Pyhäjärven päättäjät.!!!!!! ????????????!!! Kaupungin varallisuus on tupeloitu ja
    tässä on sijainti Suomen Kartalla. Minne ne miljoonat on humputeltu, saanee kysyä?

    Äänestä

  • Yhyy. voi.voi. ei voi mitään. Itkekää enemmän kyllä se siitä heikkenee.

    Äänestä

Luulisipa siellä Tikkalanmäellä vähän tuuleksivan-- ihan pohjoisesta. Jos nyt jotain ällyyvät!!

Äänestä

Ovat näköjään havainneet ihan valtakunnan tasolla pyhäkkäiden pöljyyden. Kuka hullu sinne haluaisi, kun niitä on omasta takaa pitäjän täydeltä. Opetelkaa elämään sovussa edes keskenänne. Kovin iso lohtu näyttää olevan vain karseamäen jääminen viimeiseksi. Pointseja yhteensä 2, yes! Itse asustelen Jomalassa...

Äänestä

Puhuvat fuusiosta!

Äänestä

Jukoliste, jos tunnusluvut Pyhäjärvellä kaikkien tilastojen valossa ovat lähes viimeisten joukossa, niin luulisi jo jotain valtuutettujenkin ymmärtävän. Uhalla tehdään mitä tehdään päätöksiä, kuten tämä valtuustokausi on näyttänyt. Pahin ja peruuttamaton teko oli kaupunginjohtajan ajojahti, sen miljoonakustannukset sekä
ilmapiirin pilaaminen. Ilmapiiristä tosin ei tule pisteitä, mutta sen aiheuttama kaupungin alasajo valtuuston päätöksillä tekee tätä tulosta, missä nyt olemme . Aamutelevisiosta saimme tämän kuulla ja toisaalta lukea.

Kaupunginjohtajan ulosajo oli se niitti, mistä tämä kaikki sai alkunsa lopullisesti. Ja nyt on tosiasiat saatu lukea.

Joko puhuvat "fuusiosta", eipä ole ihme, kun menoa ja meininkiä katsoo ja seuraa
esimerkkinä on Selänteen palvelut ja keskittäminen .

Äänestä
  • "jukoliste" sill se korjautuu.

    Äänestä

  • Eikstotta kirjoitti:

    "jukoliste" sill se korjautuu.

    joko kommentit loppuvat!!! Vai?? Ja räkytykset kans!!

    Äänestä

Ulosajo, alasajo..ajolähtö. muuallakin hoksanneet tuon trollin ja luulevat kaikkia pyhäkkäitä samanlaisiksi.

Äänestä
  • Ulosajo= kaupunginjohtajan ajojahti
    alasajo= kaupungin varojen tuhlaus ja henkisen hyvinvoinnin turmeleminen
    ajolähtö= kenelle tehty, pakko jättää virkansa=ajolähtö

    Äänestä

Lukekaahan tuota "Kuntien vetovoimalistausta" ja elekää menkö pois raiteilta.

Äänestä
  • Kuka tuntee vetovoimaiseksi kunnan, jossa valitetaan myötäänsä, moititaan niin päättäjät kuin virkamiehet? Arvostellaan jatkuvasti asukkaiden (äänestäjien) mielipiteitä ja väheksytään paikallisioa yrittäjiä ja paikallista yrittelijäisyyttä.
    Vastaan itse: Ei kukaan.

    Äänestä

  • Jos et tiedä, jos et ymmärrä, mitä täällä tehdään. Kun sen otat selville,niin i voit olla samaamieltä kanssakulkijoiden kanssa

    Äänestä

  • Juuri noin! Olen tutkaillut tilannetta, sekä turhia valituksia että kansan mielipidettä. Kaikki tuntuu olevan täysin kyllästynyt näihin valittajiin jotka ei itse tunne lakeja ollenkaan. Kaikki nauraa tälle marginaaliryhmälle!

    Äänestä

  • Pitääkö siis kehua, jos tehdään väärin. Onko Suomen Oikeuslaitos sitä mietlä??
    Voi, etten s sanoisi kuka Hyväksyy Pyhäjärven päättäjien tpo,omman.-
    Yksi asia on:
    - kaupunginjohtaja ostettiin sopimuksin pois Pyhäjärveltä. Hinta oli noin miljoona. Onkos tällä jotain järkeä??
    Maksajina veronmaksajat!!

    Äänestä

  • kerrose kirjoitti:

    Pitääkö siis kehua, jos tehdään väärin. Onko Suomen Oikeuslaitos sitä mietlä??
    Voi, etten s sanoisi kuka Hyväksyy Pyhäjärven päättäjien tpo,omman.-
    Yksi asia on:
    - kaupunginjohtaja ostettiin sopimuksin pois Pyhäjärveltä. Hinta oli noin miljoona. Onkos tällä jotain järkeä??
    Maksajina veronmaksajat!!

    Mikä helevetin miljoona! Kaikki Proolaiset siitä puhuu, yksikään ei pysty selittämään mistä summa koostuu!

    Äänestä

Ja lentokenttäänkin on upotettu yli miljoona. Voi voi.

Äänestä
  • Mihin muihin kenttiin?

    Äänestä

  • No jäähalliin.

    Äänestä

  • Jäähalli maksoi tosiaan n. Mljoonan talkootyö toisen mokoman! Maksajina oli osakkeen omistajat eli yritykset ja yksityisen kansalaiset!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vieläHetki kirjoitti:

Kärsämäki oli viimeinen
ei ollut hääppöinen Pyhäjärvenkään kohta.
Nyt toimeen tarttukaa arvon Pyhäjärven päättäjät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu