Hallitus onnistumassa hyvin

Kilpailukykysopimus tulossa ja siitä hallitus lupaa verohelpotuksia, maan talouskasvu myös odotettua parempaa - fenno-hallitus osaa.

Luojan kiitos vihervasurit ovat poissa sotkemasta asioita, kuten viime hallituksessa. Ja onneksi myös RKP jonka Sipilä hienosti torppasi, vaikka eihän RKP ole muuta kuin napinpainajapuolue(hävettävää).
692
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Fennon ilo on valitettavastiennenaikaista. Minäkin toivon hallituksen onnistuvan.

Valitettavasti Suomi on jo niin kuralla ettei tästä kompromissikikystä ole juuri mitään hyötyä.

Globaali laskusuhdanne luuraa nurkan takana. Siihen kaatuu toiveet taloutemme noususta.

Äänestä
  • Jos toivoisit Suomen tilanteen parantuvan tai edes yleensä hyvää, niin et kannattaisi Suomelle hyvin kalliiksi tulevaa kielisysteemiämme!

    Äänestä

Kyseessä on itsepetos. Vienti laskee edelleen Bkt:n kasvaessa sopivasti samana päivänä kun Moodys päättää Suomen luottoluokituksesta. Bkt kasvu tulee kotimarkkinoilta, eli mamubisneksistä, valtionlainasta 1,500,000,000 € sekä rakentamisesta.

Äänestä
  • Jassåå, ketkä sitten maksaisi tukenne jotta voisitte jatkaa teille hankittujen englanninkirjojen polttelun luonnonsuojelualueilla?

    Entä keiden ansio on mamubusineksen räjähdysmäinen raketointi Suomessa? Fennopersujen vai SFP:n? Nyt fennopersu valehtelee talouden tilasta lainakuorman kasvaessa ja viennin surkastuessa entisestään.

    Eikö ole oireellista, että tällaiset (feikki) ilouutiset tulevat vain tunteja ennen kuin Suomi ostaa luottoluokituksen Moodysiltä?

    Äänestä

Kansalaisille pitäisi opettaa, kuinka bkt lasketaan, niin tämäkin typerä "ilouutinen" sulaisi siihen paikkaan. Yhden An menettäminen sen sijaan saattaa olla jopa pelastus. Nyt meidän ei ainoana AAA maana tarvitse toimia pelkkänä nettomaksajana, jos ei hallitus ihan välttämättä halua.

Jos tässä vielä aiotaan natoonkin liittyä, on keinotekoinen bktn ruuvaaminen kaikkein pölhöin temppu. Jäsenmaksu kun on sidottu bkteen.

USAssa lainan korkoja nostetaan. Sehän taas tarkoittaa sitä, että Eurooppa tulee pian perässä. Miksi tätä asiaa ei sen kummemmin uutisoida.

Äänestä
  • Tätä ei kommentoida, sillä velkainen ja työtön fenno on kohta entistäkin syvemmin ja pysyvämmin kusessa korkojen noustessa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


aito.suomalainen kirjoitti:

Kilpailukykysopimus tulossa ja siitä hallitus lupaa verohelpotuksia, maan talouskasvu myös odotettua parempaa - fenno-hallitus osaa.

Luojan kiitos vihervasurit ovat poissa sotkemasta asioita, kuten viime hallituksessa. Ja onneksi myös RKP jonka Sipilä hienosti torppasi, vaikka eihän RKP ole muuta kuin napinpainajapuolue(hävettävää).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu