Kun Suomi siirtyy henkiseen kotiinsa Länteen NATO:n jäseneksi
Kasakka ei enää meitä määrää
21
376
Vastaukset
- TyperysKunOlet
Trollin provo - säälittävä sellainen, mutta tyyliin sopiva.
- Kapin_jollotukset
ovat aina aivan perseestä.
- jopperi1001
Mikä kasakka? Tällähän määrää EU. Vieläkö siihen päälle tarvitaan NATO:n määräyksiä? Ei kiitos.
- enusetä
Pohjanmaalla on kymmenen maataloustuilla miljonääreiksi noussutta, kyseisten talon emäntiä aikoinaan kasakka Vitali nussi aika rajusti. Meissä rehellisissä ei ole ajatusta, että valtion 'vähintään ny 40 000 euroa' maksama VEROVAROISTA TULEVA TUKI olisi 'meidän palkkamne'. Paskat se eu muuta kun lihottanu jo entistääb hemmoteltuja. Tulkaahan juntit toiselle traktorimarssille 100 000 euron deereillä.
- natossaparhaatystävämme
Kasakka yrittää edelleen uhkailla ja uhitella.
Kasakka tarvitsee orjia alamaisikseen, joista fiksuimmat kansat ovat jo ymmärtäneet järjestää kollektiivisen suojan Kasakan uhkaa torjumaan. (Nato-sopimus)
Suomi ei ole vielä suojassa ja Kasakka tietää sen, eli uhkailu jatkuu kunnes olemme virallisesti Naton jäsen. Vasta sen jälkeen Suomi on täysvaltainen/normaali länsimaa.- Jatka.vain
OikeistoSosDem kirjoitti:
Oikein!
Saahan sitä vastata itsellekkin,ei se ole kiellettyä.
Jatka.vain kirjoitti:
Saahan sitä vastata itsellekkin,ei se ole kiellettyä.
Kuten huomaamme Kasakka on mennyt vuosina 1956-1981 osan korvien väliin. Venäjä mielletään "Ystävällisenä Rauhanvaltiona" eikä Imperialistisena Roistovaltiona mikä se todellisuudessa on.
OikeistoSosDem kirjoitti:
Kuten huomaamme Kasakka on mennyt vuosina 1956-1981 osan korvien väliin. Venäjä mielletään "Ystävällisenä Rauhanvaltiona" eikä Imperialistisena Roistovaltiona mikä se todellisuudessa on.
Kasakka riehuu mm. Ukrainassa.
- rosmotkotosalla
Suomessa kasakkojen yhteisö hetemaani on Apollonkadulla, Venäjällähän vaan pelleilevät. Kyllä suomalaiset maaseuduil ja kepukyläsis sai kasakan munaa vallankumouksen jälkeenkin, Haminan liepeillä oli ihan Kubanin kasakoiden muodostama kylä jonka tervejärkinen hallitus vielä silloin sai onneksi lopetettua. Voihan Mauri ja Laaninen olla kalmukkikasakoista, Sipilän juuret on Donilla ja Kubanissa. Perkele kun tämä nykyinen tilanje tuo mieleen sitä, saatana kun kehtasivat traktorimarssilka riehua. Itsenäisyyden alkuaikoina maaseutua ei valtion kirstusta vastaavien parissa romantisoitu ja rellestävä Donin kasakka söi pakolaisena soppaa siinä missä muutkin ryssät.
- Qweertyiiopouytrwwrty
Mikä tämä natohullu on, joka näitä aloituksia rustata päivät pitkät ja yksin kirjoittelee omiin viestiketjuihinsa? Onko tämä tyyppi edes suomalainen? Ei näistä koskaan tiedä.
- EMkrvaJombnBestJOHT
Munakarva-Jombe tuo hieman :-)) erikoinen vanhus on, taatusti.
EMkrvaJombnBestJOHT kirjoitti:
Munakarva-Jombe tuo hieman :-)) erikoinen vanhus on, taatusti.
"Johtaja" kun ei oikein kykene omaa sisältä tuottamaan niin pitää kompata Puskaruikkuja.
- jottatotuuseiunohdu
Avaaja on harvinaisen oikeassa.
http://liisajaakonsaari.puheenvuoro.uusisuomi.fi/216669-nato-on-historiallisesti-sosialidemokraattinen-projekti
Demarit on tulossa järkiinsä, myös Suomessa, muualla Demaripuolueet ovat aina olleet Nato-myönteisiä. (Muualla, kun ei kuseteta suomettumisella)Länsi-Euroopan "Neuvostovastaiset" Sosialidemokraattiset Puolueet joihin lasken myös SDP:n vuosina 1945-1966 pelastivat Länsi-Euroopan Ryssän käsistä.
- julmailkka
Meinaako ettei ne komeilla tilluksilla savossa, hämeessä, karjal ja perkele pääkaupunkiseudun ulkopuolella etenkin kylissä asuvat ooo kasakoita. Mihin se suomalaisen talonpojan kasakan mulkusta tullut itsetietoisuus ja röyhkeys NATON myötä katoaisi. Sipilä on raaka, esi-isät murhasi Hailuodossa 800 ihmistä kun eivät saaneet tuk6a siihen aikaan. Jokaiselta maatalouden ulkopuolella otetaan, ihan puolustusvoimiltakin. Lomittaja on kasakaksi kohonneen pohojalaisen talonpojan omaisuutta siinä missä john deere savon kasakan prantattuu deluxii. Me olisimme olleet ilman murheenvuotta 1809 yhtä vauraita kuin norja. Kalmukki tai bashkiirikasakka otti Sipilän isoäidin äidin, työnsi mulkkunsa sinne ja nyt 207 vuotta myöhemmin on lopputuloksena nykyinen itsekeskeinen AHNE sontaläjä.
- Usotsie
"Tuon uljaan kasakan,toivoisin viel`palavan.Kuulla metsätuulen huminaa"
Henkinen kotimme ei ole lännessä,eikä idässä,vaan taivaassa.- kurjaonkohtalo
Meillähän on jo hetemaani tai atamaani päämies. Meillä lä ei oikein koskaan ole ollut täällä perse pohjolassa mikään kiinni, Sipilovien ja Huntusovien helppo ryövätä pöljältä kaikki mitä korpeen tai merenrannalle rakentanut.
- doninpohoja
Oliko muute tsaarin venäjäl kunno jämptei. Hurusov tuotaisi doni laakioilta tähän päivään katsomaan miten sipilov on komiasti.ikös kääriäinen jopa kerskunut, että on esi isien viriiliys talel vaikkei sapelii ja ruoskaa oo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman481538Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!761355- 221050
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊871026- 87955
Ai miehillä ei ole varaa maksaa
Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee187896Olet mielessäni
viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s20841Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi99835- 82811
Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?70769