Onko tämä ihan turhaa?
Oletteko löytäneet täältä kaivattunne???
kaipaaja
15294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jotkut haluavat mielummin kaivata pelkästään täällä ja kirjoittaa tuhansia lauseita unelmistaan, varmaan sitten helpompaa ja edullisempaa itselle se kun oikeasti tehdä jotakin tunteiden konkretisoitumiseen,näin luulisin.
on......
Jatka vaan kaivamista kaiva persereikääsi mitä sieltä tulee.
odottaako joku oikeasti löytävänsä täältä jonkun tietyn ihmisen?
tämä on ajattelua, kirjoittamista ja "ääneen" ajattelua
Kyllä, huomioidaan kohteliaisuus, olemme oikeita ihmisiä
On kyl
Luulin löytäneeni, mutta huomasin myöhemmin että se oli jakautunut persoona joka kirjoitti minulle vastauksia.. Heh hassua, kirjoittelin toiselle persoonalle täällä.
...just joo
En edes etsi täältä, tavallaan kaipaan olematonta. Haluamaani suhdetta häneen ei ole, Ihminen on kyllä olemassa ketä kaipaan. Hän ei vaan ole täällä ja jos onkin mitenkäs muka kohdattaisiin ;) kysyn kyllä sitten joskus oikeasti, kunhan aika ja paikka ovat oikeat. Siihen asti haikailen hieman täällä, silloin kun olo on yksinäisin.
"Turhaan, aivan turhaan, minä yöllä hamuan sua viereltäin...."
mulla taitaa olla skorpioni sängyssäni....
Pidä kii!
Ei, olen löytänyt.
Olen, miten määritellä mikä on turhaa, opettavaista, tärkeätä, hullua, päätöntä.....
Löysin kerran, oli hetken verran
Ei ole turha, mutta hyvin epätodennäköistä. Kun ei ole tuntomerkkejä, eikä vinkkejä.
Lisäksi jos olisi, niin yksittäiset viestit menevät pois näkyvistä hyvin nopeasti eli parempi on ylläpitää vanhan palstan käymällä siellä säännöllisesti aamusin ja iltaisin ihan muutamaksi sekunniksi tarkistamaan. Kuitenkin pitää keskittyä oman elämään jättämällä toivon, eikä suhtautua kovin vakavasti.
Paljon todennäköisemmin löytää kaivatun henkilön on käydä useammin samoissa paikkoissa samoihin aikoihin milloin ja missä tavattiin. Heti kun näkee, niin tulee hänen viereen ja aloittaa puhumaan. Parempi on tulla torjutuksi kuin kaipaa häntä epätietoisuuden takia. Voi olla, että tulet myös pettymään muista syistä.
Sano itselleen näin "En ole menettämässä mitään, vaan en ole saamassa".