matchatee laihdutaa.

superfoodmatcha

Todellinen superfood ainakin kolmessa verkkokaupassa myynnissä Suomessa. Vaikutuksena laihtuminen ja aineenvaihdunnan lisääntyminen. Googlettakaa matcha tai moringa. t. bluegreenplus.com alias thebluematcha

5

313

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • superhuijaus

      Laihduttaa lompakkoa,ei muuta.

    • MatchateeTietoa

      Matchatee on se aito japanilainen vihreä tee jota myydään pulverina, ja juodaan veteen haudutettuna jauhepulverina päivineen Japanin teeseremonioissa ym.

      Matchatee valmistetaan parhaista nuorista teelehdistä ja siinä on tästä syystä vähemmän fluoria, jota tee kerää maasta lehtiinsä ja jota on vanhemmissa teelehdissä mahdollisesti haitallisia määriä, jos vihreän teen valmistuksessa käytetään vanhempiakin lehtiä kustannussäästöjen takia, kuten bsneksessä usein tehdään.

      Koska Matchatee nautitaan veteen lionneena teejauhepulverina, sen tehoainepitoisuus on moninkertainen pelkkien vihreiden teelehtien vedessä liottamiseen verrattuna.

      Pulverimainen vihreäteepulveri tosin hapettuu nopeasti, joten Matchatee on säilytettävä ilmatiiviisti, pimeässä ja viileässä sekä käytettävä kohtuu pian.

    • Jaakko33377
    • puolukan_kukka

      Taas yksi hörhötuote markkinoilla. Liikunta laihduttaa ei nettikaupasta ostetun teen lipitys. Kaikkeen sitä ihmiset uskoo. Alappa vaikka hortoilemaan ja kerää itse omat tee tarvikkeesi. Joudut liikkumaan siinä sivussa

      • ttok

        Vihreä tee laihduttaa:

        Hursel R1, Viechtbauer W, Westerterp-Plantenga MS. The effects of green tea on weight loss and weight maintenance: a meta-analysis. Int J Obes (Lond). 2009 Sep;33(9):956-61. doi: 10.1038/ijo.2009.135. Epub 2009 Jul 14.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19597519

        Wolfram S1, Wang Y, Thielecke F. Anti-obesity effects of green tea: from bedside to bench. Mol Nutr Food Res. 2006 Feb;50(2):176-87.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16470636

        Huang J1, Wang Y1, Xie Z1, Zhou Y1, Zhang Y1, Wan X1. The anti-obesity effects of green tea in human intervention and basic molecular studies. Eur J Clin Nutr. 2014 Oct;68(10):1075-87. doi: 10.1038/ejcn.2014.143. Epub 2014 Jul 30.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25074392

        Vieira Senger AE1, Schwanke CH, Gomes I, Valle Gottlieb MG. Effect of green tea (Camellia sinensis) consumption on the components of metabolic syndrome in elderly. J Nutr Health Aging. 2012;16(9):738-42. doi: 10.1007/s12603-012-0081-5.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23131813


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      20
      18224
    2. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      56
      5102
    3. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      24
      4747
    4. Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista

      Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni
      Maailman menoa
      27
      4660
    5. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      36
      4480
    6. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      74
      4377
    7. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      62
      3943
    8. Voiku saisi sen sun

      Rakkauden kokea. Tykkään susta niin paljon edelleen.
      Ikävä
      42
      3595
    9. Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?

      Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on
      Suomalaiset julkkikset
      40
      2874
    10. Olitpa ikävän

      Kylmä eilen. Miksi ihmeessä?
      Ikävä
      45
      2589
    Aihe