matchatee laihdutaa.

superfoodmatcha

Todellinen superfood ainakin kolmessa verkkokaupassa myynnissä Suomessa. Vaikutuksena laihtuminen ja aineenvaihdunnan lisääntyminen. Googlettakaa matcha tai moringa. t. bluegreenplus.com alias thebluematcha

5

305

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • superhuijaus

      Laihduttaa lompakkoa,ei muuta.

    • MatchateeTietoa

      Matchatee on se aito japanilainen vihreä tee jota myydään pulverina, ja juodaan veteen haudutettuna jauhepulverina päivineen Japanin teeseremonioissa ym.

      Matchatee valmistetaan parhaista nuorista teelehdistä ja siinä on tästä syystä vähemmän fluoria, jota tee kerää maasta lehtiinsä ja jota on vanhemmissa teelehdissä mahdollisesti haitallisia määriä, jos vihreän teen valmistuksessa käytetään vanhempiakin lehtiä kustannussäästöjen takia, kuten bsneksessä usein tehdään.

      Koska Matchatee nautitaan veteen lionneena teejauhepulverina, sen tehoainepitoisuus on moninkertainen pelkkien vihreiden teelehtien vedessä liottamiseen verrattuna.

      Pulverimainen vihreäteepulveri tosin hapettuu nopeasti, joten Matchatee on säilytettävä ilmatiiviisti, pimeässä ja viileässä sekä käytettävä kohtuu pian.

    • Jaakko33377
    • puolukan_kukka

      Taas yksi hörhötuote markkinoilla. Liikunta laihduttaa ei nettikaupasta ostetun teen lipitys. Kaikkeen sitä ihmiset uskoo. Alappa vaikka hortoilemaan ja kerää itse omat tee tarvikkeesi. Joudut liikkumaan siinä sivussa

      • ttok

        Vihreä tee laihduttaa:

        Hursel R1, Viechtbauer W, Westerterp-Plantenga MS. The effects of green tea on weight loss and weight maintenance: a meta-analysis. Int J Obes (Lond). 2009 Sep;33(9):956-61. doi: 10.1038/ijo.2009.135. Epub 2009 Jul 14.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19597519

        Wolfram S1, Wang Y, Thielecke F. Anti-obesity effects of green tea: from bedside to bench. Mol Nutr Food Res. 2006 Feb;50(2):176-87.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16470636

        Huang J1, Wang Y1, Xie Z1, Zhou Y1, Zhang Y1, Wan X1. The anti-obesity effects of green tea in human intervention and basic molecular studies. Eur J Clin Nutr. 2014 Oct;68(10):1075-87. doi: 10.1038/ejcn.2014.143. Epub 2014 Jul 30.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25074392

        Vieira Senger AE1, Schwanke CH, Gomes I, Valle Gottlieb MG. Effect of green tea (Camellia sinensis) consumption on the components of metabolic syndrome in elderly. J Nutr Health Aging. 2012;16(9):738-42. doi: 10.1007/s12603-012-0081-5.
        http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23131813


    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      292
      8566
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      72
      5191
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      289
      4579
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      63
      3179
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      2
      2637
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2012
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      6
      1903
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      112
      1892
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1793
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1760
    Aihe