tyttö vai poika??

Hei!!

Monennella raskausviikolla saa selville lapsen sukupuolen?

Kiitos vastauksistanne.
2550
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ultran avulla et saa ainakaan 100% varmuutta kumpiko on tulossa, mutta istukka ja lapsivesinäytteestä kyllä. Joten joskus 12-13rv. Näissä on kuitenkin keskenmenon riski oliko noh empä uskalla sanoa.

Äänestä
  • rakenneultrassa mikä tehdään viikolla 18-22 saa yleensä tietää kumpi on tulossa..Itälläni ei kuitenkaan näkynyt..vaavi oli sen verran huonossa asennossa että ei näkynyt sukupuolta..Mut pitäähän se jotakin jännitystä elämässä olla..=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tuleva äiti kirjoitti:

Hei!!

Monennella raskausviikolla saa selville lapsen sukupuolen?

Kiitos vastauksistanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu