Onko Elisa hyvä operaattori?

kotimainen.mies

Nyt kun Soneran sopimus on lopuillaan, aion vaihtaa. Ompahan ainakin kotimainen yritys. Palveluhinnat kai lähellä samoja.

13

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jjoutava

      On.
      Itselläni kännykkä, tabletti, viihdepaketti jossa nettiyhteys. Kaikki samassa laskussa eikä epäilystäkään väärästä laskutuksesta.

    • Kerro hiukan tuosta paketista ja hinnasta!

      Kiitos etukäteen!

      • jjoutava

        En tosin käytä koko viihdepakettia. Kuitenkin viihdepakettiin kuuluva modeemi on nettiyhteyden takia käytössäni ja on mielestäni hyvä. Useampiakin tietokoneita voi liittää tähän samaan modeemiin. Olen liian vanha viihdepakettien käyttöön enkä nyt enempi selittele miksi. Asiakaspalvelu on Elisalla hyvä ja ymmärtää tilanteeni ja on sovittanut laskutuksen käyttööni sopivalla tavalla. Kaikki määräaikaiset sopimukset on huono asia ja myös minun tablettini käytön määräaikaisuuden takia se on syksyllä katkolla. Hyvää illanjatkoa.


    • ruuneeri

      Kiitos! Minulla on rajaton sonera puhelimessa ja tablettia varten 12,90 e hintainen langaton laajakaista, käytännössä sim-kortti.

      Tablettini on korottomalla kuukausimaksulla hankittu.

      Hinnat ovat aika samaa tasoa. dna taitaa olla ikuinen, joka eieille sovi!

      Nuku hyvin

      • Ruuneri oli sefuna suomi24.fi ja väitti tämän olleen jo tuolloin jenkkilää(eniro) ja nytkin Tukholman pörssissä Eniro ilmoittaa...
        - Kertokaa se hänelle..


      • kdp

        Ruuneperi-nikillä esiintyi aD MMII alkaen myös sheriffinä.
        Ei koskaan ilmaissut puskiksiaan?


    • ska.m

      Jätän Soneran ruotsalaisuutensa takia vaikka kotimaisempi operaattori olisi kalliimpikin. En halua van tukea tässä asiassa tätä naapurimaatamme.
      Siitähän tulee pelkkä Tele, että suomalainen nimi ei loukkaisi herrakansan imagoa.
      Pidän Ruotsia varakkaana ja lahjakkaanakin kansana, mutta kielitaidottomana en enää voisi juurtua sinne vanhoilla päivilläni.

    • vuosia-maksoin-liikaa

      Alotukseen, minullaki meni sopimus umpeen,
      otin DNA:n 9 euroa maksaa kukausi,
      säästän nyt 20 euroa kuukaudessa,

      • 100min

        Ei tuolla summallamitänrajatontasopimusta saa.Krrro minuuttimäärä/kk


      • minusta-edullinen

        200 min,


    • halpuuttakaa.hintoja

      Mitä isompi operaattori, sitä varmemmin se joutuu verkkohyökkäyksien kohteeksi.
      Mut onhan niistä häiriöistä aina selvitty.

    • exelisa

      Tehokas laskuttaja! Kyse on vain yhdestä tapauksesta. Toiseen enantanut mahdollisuutta.
      Elisa onnistui tempaisemaan käyttelytililtämme kerralla yli 11000€ = silloisen tietoturvan tuhat kertaisena. Tapahtumasta on jo useampia vuosia.
      Olimme Espanjassa eikä minulla ollut omaa tietsikkaa mukana.
      Käydessäni kurkkaamassa pankkitapahtumia havaitsin laskutuksen.
      Soitin pankkiini ja siellä todettiin tapahtunut.
      Soitin Elisalle. Siellä mamma väitti, ettei mitään sellaista ole tapahtunut.
      Mukanani ei ollut mitään asiaan liittyviä dokumentteja.
      Uudelleen yhteys pankkiin. Sama tulos.
      Uudelleen Elisalle. Toinen mamma käänti puhelun Saualahdelle. Ei mitään selvyyttä.
      Paniikki lähestyi. Olihan kyseessä hieman enemmän kuin vaimoni vuoden nettoeläkkeen verran rahaa.
      Kolmas soitto Elisalle. Eri mamma. Tämä täti sentään suostui tarkistamaa reskontrasta tilanteen ja parin tunnin kuluttua mamma ilmoitti rahojen palautuksesta tilillemme.

      Vaihdoin operaattoria emmekä tuon jälkeen ole pitäneet käyttelytilillä yli 10000€:a

      Kun kerroin tapahtumasta pankkineuvojalleni niin hän sanoi, että tapahtuu sitä kummempiakin.
      Ilmeisen harvinainen tapahtuma kuitenkin. Siis EI OMAA TUOTTAMUSTA!

    • hohohohohoho

      En ota kantaa hyvyyteen, mutta yritykselleni, suvulleni tai minulle ei koskaan tule laskua jonka lähettäjä on Elisa
      Kaikella asiaankuuluvalla kunnioituksella.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      83
      4423
    2. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      3038
    3. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      36
      2850
    4. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      116
      2615
    5. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      17
      2499
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      112
      2248
    7. Oletko keskustellut kaivatustasi muiden

      Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka
      Ikävä
      35
      2130
    8. Kaipaamasi miehen nimi?

      Ja maakunta tai kaupunki?
      Ikävä
      13
      2024
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      2005
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      28
      1707
    Aihe