Nyt kun Soneran sopimus on lopuillaan, aion vaihtaa. Ompahan ainakin kotimainen yritys. Palveluhinnat kai lähellä samoja.
Onko Elisa hyvä operaattori?
13
187
Vastaukset
- jjoutava
On.
Itselläni kännykkä, tabletti, viihdepaketti jossa nettiyhteys. Kaikki samassa laskussa eikä epäilystäkään väärästä laskutuksesta. Kerro hiukan tuosta paketista ja hinnasta!
Kiitos etukäteen!- jjoutava
En tosin käytä koko viihdepakettia. Kuitenkin viihdepakettiin kuuluva modeemi on nettiyhteyden takia käytössäni ja on mielestäni hyvä. Useampiakin tietokoneita voi liittää tähän samaan modeemiin. Olen liian vanha viihdepakettien käyttöön enkä nyt enempi selittele miksi. Asiakaspalvelu on Elisalla hyvä ja ymmärtää tilanteeni ja on sovittanut laskutuksen käyttööni sopivalla tavalla. Kaikki määräaikaiset sopimukset on huono asia ja myös minun tablettini käytön määräaikaisuuden takia se on syksyllä katkolla. Hyvää illanjatkoa.
- ruuneeri
Kiitos! Minulla on rajaton sonera puhelimessa ja tablettia varten 12,90 e hintainen langaton laajakaista, käytännössä sim-kortti.
Tablettini on korottomalla kuukausimaksulla hankittu.
Hinnat ovat aika samaa tasoa. dna taitaa olla ikuinen, joka eieille sovi!
Nuku hyvinRuuneri oli sefuna suomi24.fi ja väitti tämän olleen jo tuolloin jenkkilää(eniro) ja nytkin Tukholman pörssissä Eniro ilmoittaa...
- Kertokaa se hänelle..- kdp
Ruuneperi-nikillä esiintyi aD MMII alkaen myös sheriffinä.
Ei koskaan ilmaissut puskiksiaan?
- ska.m
Jätän Soneran ruotsalaisuutensa takia vaikka kotimaisempi operaattori olisi kalliimpikin. En halua van tukea tässä asiassa tätä naapurimaatamme.
Siitähän tulee pelkkä Tele, että suomalainen nimi ei loukkaisi herrakansan imagoa.
Pidän Ruotsia varakkaana ja lahjakkaanakin kansana, mutta kielitaidottomana en enää voisi juurtua sinne vanhoilla päivilläni. - vuosia-maksoin-liikaa
Alotukseen, minullaki meni sopimus umpeen,
otin DNA:n 9 euroa maksaa kukausi,
säästän nyt 20 euroa kuukaudessa,- 100min
Ei tuolla summallamitänrajatontasopimusta saa.Krrro minuuttimäärä/kk
- minusta-edullinen
200 min,
- halpuuttakaa.hintoja
Mitä isompi operaattori, sitä varmemmin se joutuu verkkohyökkäyksien kohteeksi.
Mut onhan niistä häiriöistä aina selvitty. - exelisa
Tehokas laskuttaja! Kyse on vain yhdestä tapauksesta. Toiseen enantanut mahdollisuutta.
Elisa onnistui tempaisemaan käyttelytililtämme kerralla yli 11000€ = silloisen tietoturvan tuhat kertaisena. Tapahtumasta on jo useampia vuosia.
Olimme Espanjassa eikä minulla ollut omaa tietsikkaa mukana.
Käydessäni kurkkaamassa pankkitapahtumia havaitsin laskutuksen.
Soitin pankkiini ja siellä todettiin tapahtunut.
Soitin Elisalle. Siellä mamma väitti, ettei mitään sellaista ole tapahtunut.
Mukanani ei ollut mitään asiaan liittyviä dokumentteja.
Uudelleen yhteys pankkiin. Sama tulos.
Uudelleen Elisalle. Toinen mamma käänti puhelun Saualahdelle. Ei mitään selvyyttä.
Paniikki lähestyi. Olihan kyseessä hieman enemmän kuin vaimoni vuoden nettoeläkkeen verran rahaa.
Kolmas soitto Elisalle. Eri mamma. Tämä täti sentään suostui tarkistamaa reskontrasta tilanteen ja parin tunnin kuluttua mamma ilmoitti rahojen palautuksesta tilillemme.
Vaihdoin operaattoria emmekä tuon jälkeen ole pitäneet käyttelytilillä yli 10000€:a
Kun kerroin tapahtumasta pankkineuvojalleni niin hän sanoi, että tapahtuu sitä kummempiakin.
Ilmeisen harvinainen tapahtuma kuitenkin. Siis EI OMAA TUOTTAMUSTA! - hohohohohoho
En ota kantaa hyvyyteen, mutta yritykselleni, suvulleni tai minulle ei koskaan tule laskua jonka lähettäjä on Elisa
Kaikella asiaankuuluvalla kunnioituksella.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695900Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443962Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42345Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1181395- 121231
- 1831064
- 59887