Minua pelottaa...

Liesendlotte

Mua pelottaa psykoosi. Mua pelottaa se totaalinen romahtaminen missä sä et enää tiedä mikä on totta ja mikä on harhaa. Mua pelottaa sellaiset sekopäät , jotka tahtoo tehdä mulle pahaa. Ne on niitä menneisyyden haamuja. Mua pelottaa kaikki elämän muutokset ja mua pelottaa että tää masennus ja ahdistus ja väsymys ja uupumus eivät enää lopu. että mä elin niin huonon ja vääränlaisen elämän että paluuta terveyteen ei enää ole. Mua pelottaa että mä olen vain ikuisesti yksin ja kaikkien hylkäämä ja vihaama ja jättämä. Mua pelottaa että ikinä mikään mitä minä olen tai mitä mulla on annettavan ei riitä kenellekään ja silti mun on pakko elää ja olla ilman elämänsisältöä. Mua pelottaa kaikki uusi ja vieras. Mua pelottaa vakava sairastuminen ja se etytä mä en pääse ikinä naimisiin. Mua pelottaa että lihassäryt ei lopu koskaan että ne ei enää lopukaan. Mua pelottaa että en sitttenkään onnistu saaamaan elämään ihallintaan ja mua pelottaa että ikinä ei löydy ketään joka olisi mulle tukena ja puna silloin kun sitä tarvtisen . Mua pelottaa että mä olen tuhonnut rikkonut särkenyt kaiken ja koko elämäni ja tulevaisuuteni. Kun se miksi minä olen kasvanut se on nyt minä. Ja kaikki näkee kaikki tietää. Mua pelottaa että joudun maksamaan menneisyydestäni koko loppuelämäni . Kaiken se vei kaiken mä menetin ja tulevaisuus on täysin auki. Mua pelotttaa se että mulla ei ole suunnitelmia eikä ns samanlaisia mahollisuuksia kuin kaikilla muillakin mua pelottaa se että kaikki ne ovet mitkä oli joskus mulle auki on nyt sulkeutuneet mua pelotttaa että mitä jos mä en jaksaan mitä jos mä en selviäkään mitä jos mä selviänkin ja mikään ei kuitenkaan muutu. Mua pelottaa että entä jos koko mun elämä olikin tässsä että muuta ei enää ikinä tule koska en osannut tämän paremmin ja hienommin elääen osannut rakentaa ja investoida omaan elämääni niinkuin muut. Ja niillä on nyt paljon hyvää.

2

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Meneeteen

      Älä pelkää. Yritä elää siinä toivossa, että saat kaikki ne voimat joiden avulla voisit parantaa menneen haavoja. Älä luovuta. Mene eteenpäin. Juttele luotettavalle henkilölle, johon tiedät luottavasi, tämän henkilön pitäisi myös ymmärtää ja auttaa sinua parempaan suuntaan. Itselläkin on nyt asiat huonommin, mutta en voi lannistua. Minun täytyy yrittää mennä, koska ei se auta ketään jos lannistun. Onnea matkaan. Tietenkin jos olo ei anna millään periksi vaikka yrität parhaasi niin rukoile. Läheinen sanoi minulle, että koskaan ei ole liian myöhäistä.

    • varmaantiesit

      Minusta sun pitäiskin totaalisesti romahtaa, käydä pohjalla, josta voisit tulla sitten pikkuhiljaa ylöspäin. Jos olen kaiken oikein ymmärtänyt.

      Sinä et ole mikään ihan tavallinen ihminen. Se vaatii veronsa, mutta et kai haluakaan olla tavis. Vähän viisaammathan ovat myös erikoislaatuisia.

      Elämä on ihan siedettävää ilman kemikaaleja. Eikä niitä enää tee mieli, kun niistä vierottuu. Hyviä puolia löytyy koko ajan enemmän.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?

      Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta  – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,
      Maailman menoa
      71
      4245
    2. Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?

      Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt
      Maailman menoa
      17
      2710
    3. Olit ihan

      Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu
      Ikävä
      24
      2417
    4. Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue

      se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod
      Maailman menoa
      15
      2412
    5. Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?

      "Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu
      Maailman menoa
      107
      2203
    6. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      109
      2183
    7. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      99
      2131
    8. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      607
      1937
    9. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1915
    10. Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle

      Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S
      Maailman menoa
      23
      1673
    Aihe