Olenko pelkuri ja hullu,

kun käyn melkein joka päivä tihrustelemassa ikäviä viestejä, josko voisi kuvitella niistä jonkin olevan itselleni lähetetyn? Kaipuuni kohde on viisas; kiertää mut kaukaa. Musta varmaan haistaa kilometrin päähän, että vaikeuksia olis tiedossa. Joo, myönnän: " Ei ole kaikki muumiot pyramidissa tällä tätsykällä."
8218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat
  • Niin minäkin kuuntelin tuon vaarin vanhaa tuotantoa tänään päivemmällä. Tykkäsin lapsena siitä Gypsy -repäisystä, kun siinä oli aika dramaattinen tarina. Mulla menee yöt ja päivät sekaisin aina, kun on valoisaa.

    Äänestä

Riippuu minkä merkityksen se asia elämässäsi saa eli onko realiteetit silti kohdillaan.

Äänestä
  • Niin yleensä yliopistojen lehtoreilla ja professoreilla reaaliteetit ovat hieman hakuisessa, kun taaskin joku yliopiston lehtori oli raiskaillut monia pikkutyttöjä.... YLEISTÄMME PEDOFILIAAN, YLIOPISTON NÄIN.

    Äänestä

  • ja osti kaulapannan tytölle 15 vuotialahjaksi

    Äänestä

  • Hahhahhaa saa mitään selvää. Sönkötys ja sössötys ou boy :D

    Äänestä

No niin, yöaikaan, monet viestit ovatkin, miten niitä nyt kuvailisi, "villiintyneitä", tuskin voit itseesi kohdistaa mitään näistä viesteistä, mutta toivoisin että tulisi mukavia uniakin joistain viesteistä sitten itsellesi.

Vaikka todella jotkut viestit voivat olla aika julmia ja ilkeitä.

No minä lähetän sinulle univiestin: toivoisin että näkisit unia enkeleistä jotka suojelevat nuorisoa jotka liikkuvat kaduilla, ehkä alkoholiakin ottaneena, että heille ei kävisi pahasti.

Äänestä
  • Kiitos univiestistä. Näin viime yönä unta lastenkotilapsista. Mun"kaunis" poika lähti äsken yökerhoon. Vasta muutama vuosi sitten kuskasin sitä päiväkerhoon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


odalie kirjoitti:

kun käyn melkein joka päivä tihrustelemassa ikäviä viestejä, josko voisi kuvitella niistä jonkin olevan itselleni lähetetyn? Kaipuuni kohde on viisas; kiertää mut kaukaa. Musta varmaan haistaa kilometrin päähän, että vaikeuksia olis tiedossa. Joo, myönnän: " Ei ole kaikki muumiot pyramidissa tällä tätsykällä."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu