Huomasitteko?
HETI kun Soini lupasi jatkaa Suomen tukea Palestiinalle, syntyi yhteiskuntasopimus, pörssikurssien nousu ja uutiset talouden elpymisestä!
HYVÄ!!
Avain Suomen nousuun: PALESTIINA!
17
167
Vastaukset
- Niin_ja
ilmat kylmenivät hetkessä. Ei voi mennä enää uimaan. Jätskikään ei enää maistu. Ei hyvä.
Vakavasti puhuttuna: Aloitus on koko maailmanhistorian hölmöin. Tätä kirjoitusketjua kannattaa nostaa jatkuvasti ylöspäin. Saamma nauraa pitkään alottajan hengentuotteelle.HEH HEH HEEE!!!
Suomi on kokoajan ollut Israelia vastaan ja Suomessa nyt kaikki menee päin v.....aTässä on se Suomen siunaus. Ei naurata yhtään, kun luottoluokitus tipahti.
http://www.taloussanomat.fi/porssi/2016/06/06/suomen-luottoluokitus-putosi-nain-kavi-lainojen-koroille/20166088/170totuusonvoittaja kirjoitti:
Ei Suomella nyt noin hyvin mene
http://goo.gl/6Ehb3WKävi Soini myös Jerusalemissa. Tuliko sieltä siunaus tai kirous?
- vm41
Soini avasi arabeille mahdollisuuden juutalaisten karkoituksen ryöstöretkiltään.
- pastori.pkyrvänsalo.69
HALLELUJAA!
- Nostetta_lisää
Aloittajan hengentuote oli hölmöydessään jo sitä luokkaa, että kyllä tätä pitää hehkuttaa pitkään.
- Yhäkin
nostetta lisää. Tämä on jätteenkierrätystä ja se on hyvä asia.
- vm41
Jospa juutalaiset lähettäisivät edes ilmaisia appelsiineja palkaksi hyysääjilleen, olisi edes jotain kongreettista hyötyä tyhjän vouhotuksesta.
- justjuujutku
yhtä hihhulin blogia luin ni hän oli täysin varma että timpan vierailu isrealissa oli syynä että suomen talous paranee tällä hetkellä(voi kysyä miten paranee mut..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1731676
- 107969
- 85809
- 51655
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19653ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40547Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;190450- 26439