FirstCoin louhinta jatkuu!

Jee! Kake on palannut huolto katkolta!

Katkon aikana asennettiin uusi alkorytmi ja nyt louhitaan lisää FirstCoineja. FirstCoin on vähän kuin OneCoin mutta ei ole netti sivua joten arvo pitää kysyä Kakelta. Niitä piti tulla 2100 kappaletta ja ehdin ostaa kaikki jo ennen Kaken katkoa. Onneksi nyt voi ostaa lisää.

Hinta oli noussut 11.68€uroon. Oli varaa ostaa vain yksi. Toivottavasti pörssi kohta aukeaa niin pääsen myymään ja ostamaan lisää.

Tietääkö joku käykö FirstCoinit maksuvaluuttana samoissa kauppa paikoissa kuin OneCoinit?
12266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Käy maksuvaluuttana juuri samoissa kauppapaikka-alustoisssa, kuin OneCoinikin.

Äänestä

Ehdottomasti+kyllä!+Eikä+tässä+vielä+kaikki!+Sioitetulle+pääomalle+saa+heti+käsbäkkiä+sen+10%+euroina,+jonka+voi+kuluttaa+kaikissa+mahdollisissa+klopaaleissa+kauppapaikoissa.+Käsbäkillähän+voi+lisäksi+hakea+käyttöön+Ärrältä+konsertoivan,+konditoriassa+auditoidun+PrePaid+MasterGard-kortin.+Se+on+heti+valmiina+vingutettavaksi.+Kortilla+voi+lisäksi+konsertoida+vaikka+Rolekseja+ja+Lamportsiineja.+Raha+mulle,+coini+sulle,+Poste+Restantte!

Äänestä
  • Mutta minä haluan käsbäkin pelkästään coineina! En sioita jos en saa kakkoseen coineja!!

    Äänestä

  • Sorry,sulla on vanhaa tietoa. MasterGard diili loppui keväällä, kun kortin toimittaja tuomittiin käräjillä huumerikoksista.

    Äänestä

Nyt menee OC- ja FC-kortit sekaisin. OC-Kortti on jo menneen talven Lumia. Tässä on kysymys taatusti rehellisestä R-kioskin myymästä PrePaidista. Sen saa vain euroilla. Auditoinnin vakuudeksi ärrällä tarkastetaan vielä kaikki 50€- ja sitä suuremmat setelit. Tätä ominaisuutta ei onecoinnissa ole.

Äänestä

Kake myi mulle kahdella sadalla First Coin , Union Pay kortin! Joten nyt kun mä matkustan kiinaan saan maksaa First Coinella. Näytti vähän hassulta se kortti kun oli mustalla tussilla sutattu johonkin vanhaan kirjastokorttiin teksti First Coin. Mutta Kake vakuutti että toimii, niin pakkohan se on uskoa. Sillä on muuten Kakella ÄO vähintään 300.

Äänestä

Onko tämä Kake se entinen ternimaito Kake vai joku muu Kake?

Äänestä

Tämä Kake on Karhupuiston Kake, täysivaltainen FirstCoin akentti. Kakelta saa päivänpolttavaa tietoa mullistavasta tulevaisuuden grytpovaluutasta ja sen päivittäisestä avoimilla markkinoilla noteerattavasta kurssista. Kake ottaa vain käteistä. Pörssissä on välillä taukoja, kun Kake on huoltokatkolla. Kake on entinen AlcoCoinin maapallojohtaja, joita peruja se saattaa olla aika ajoin alcoissa, kossussa ja gambinassa. FirstCoin on täysin luotettava. Sen tokeneina käytetään euroja, joilla voi ostaa mistä vain mitä vain. Tokenit auditoidaan milloin milläkin kassalla ultravioletti-infrapunalaitteilla aitouden varmistamiseksi. Tätä toiminnallisuutta ei ole esim eilisen talven Lumia olevassa onecoinissa.

Äänestä
  • Oneciinneilla voi tilata abuhassan kalastustarvikkeita.
    Kun lähetys tulee postiin maksat kätevästi euroilla.

    Äänestä

  • Karhupuiston Kake on hyvä kauppa paikka. Sieltä voi ostaa FirstCoineja jos ei ole katkolla. Joskus on katkolla. Nyt ei ole katkolla. Kake ei myy OneCoineja kuitenkaan mutta se sanoi että tulee joku uusi coini myyntiin mutta ei sanonut lausetta loppuun kun oksensi välissä niin en tiedä mikä coini se on.

    Kannattaa sioittaa OneCoineihin ja FirstCoineihin. Minun sioitustragedia on että sioitan kumpaankin.

    Äänestä

  • Kävin ostamassa tuossa aamulla Kakelta Onecoineja se myy niitäkin. Sanoi vaan että "Haeppa kossu Alkosta niin saat Tycoon paketin" joten sain tycoon paketin alle kahdella kympillä repikää siitä!!! Kake sanoi että se tulee se paketti sitten nettiin loppuviikosta, sitten voin ihailla niitä numeroita!!

    Äänestä

  • Voihan vee... Kake kyllä lupasi luopua tuosta epäilyttävästä onecoinista. Täytyy pitää sille tiukka puhuttelu. On tietysti helppoa, kun netstä saa tycoonit sun muut ilmaiseksi. Kaken toiminta voi vaataatusti epärehellisen FirstCoinin toiminnnanrantaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


OC-sioittaja kirjoitti:

Jee! Kake on palannut huolto katkolta!

Katkon aikana asennettiin uusi alkorytmi ja nyt louhitaan lisää FirstCoineja. FirstCoin on vähän kuin OneCoin mutta ei ole netti sivua joten arvo pitää kysyä Kakelta. Niitä piti tulla 2100 kappaletta ja ehdin ostaa kaikki jo ennen Kaken katkoa. Onneksi nyt voi ostaa lisää.

Hinta oli noussut 11.68€uroon. Oli varaa ostaa vain yksi. Toivottavasti pörssi kohta aukeaa niin pääsen myymään ja ostamaan lisää.

Tietääkö joku käykö FirstCoinit maksuvaluuttana samoissa kauppa paikoissa kuin OneCoinit?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu