Mihin Suomi tarvitsee eduskuntaa ja hallitusta? Meille riittäisi pelkkä virkamieskoneisto.
Jos Ruotsi liittyy Natoon niin Suomikin liittyy.
Jos Ruotsi ottaa lisää ählyjä maahansa niin Suomikin ottaa.
Jos Ruotsi rajoittaa turvapaikanhakijoiden määrää niin Suomikin rajoittaa.
Jos Ruotsi lisää vuokra-asunto rakentamista niin Suomikin lisää.
Eduskunta ja halitus on vain pelkkä kustannuserä koska Suomea jokatapauksessa johdetaan Ruotsista ja muu maailma nauraa mahallaan tälle hölmöilylle.
Suomi on yhtä kuin Ruotsi
8
103
Vastaukset
- huomattu-on-kyllä
Ainakin Ruotsissa nauretaan jos ei muualla.
- xhjgkhjgfhg
Suomea johti 30 vuotta rkp joka vaikuttaa vieläkin vahvasti taustalla. Kyllä siitä vielä eroon päästään, samoin sen tekemistä kantasuomalaisia sorsivista päätöksistäkin.
- Timo_XL_
Just sentakia Suomen kannattaiskin pyyhkiä perseensä pohjoismaiselle yhteistyölle, ja alkaa ottaa mallia mieluummin veljeskansastamme Virosta, joka on hoitanu mamutuksenkin paljon mallikkaammin!
- Sinkelt
Tiedätkö minkä maan pankit pyörittää niin Suomen kuin Baltian maita?
- Timo_XL_
Ja tulee pyörittämäänkin niin kauan kun Suomessakin nuollaan länsiperseitä! :/
- Sinkelt
Timo_XL_ kirjoitti:
Ja tulee pyörittämäänkin niin kauan kun Suomessakin nuollaan länsiperseitä! :/
Ruotsilla on jo noin vuosituhannen pituinen perinne yrittää vaikuttaa Itämeren kansojen kohtaloihin. Aika hyvin ovat ajoittain onnistuneet.
- Sivuhuomautus
Mutta Suomen virallinen lehdistö kuitenkin ainakin jotain tietää. No sen milloin Ruotsi on liittymässä Natoon
Ruotsi on vallannut puoli-ilmaiseksi Suomen suurteollisuuden ja ulkomaankaupan rahoituksesta ja liikevaihdosta vastaavan pankkisektorin, energiayhtiöt, tietoliikenteen ja metsäteollisuuden. Ei siinä enää paljon eduskuntaa tarvita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292073
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051896Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841669Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy641544Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841183
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561142- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023