Nyt ei puhuta ulkonäöstä, rodusta yms.
Millaisen ihmisen kanssa on hyvä olla ja elää, millaisia luonteenpiirteitä arvostat?
Millaisen ihmisen kanssa on hyvä olla ja elää, millaisia luonteenpiirteitä arvostat?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Arvostan henkilöä joka ei kehu ja korosta itseään, sellaista joka arvostaa toisiakin ja on sinut itsensä kanssa.
Hyvä on elää ihmisten kanssa jotka arvostavat toisiaan enemmän kuin arvostelevat.
Ihanaa on elää ihmisten kanssa joiden kanssa voi olla oma itsensä, tietoisena että ollaan tärkeitä toisillemme ja annetaan anteeksi hölmöilyt yhä. Opitaan ja hölmöillään vähemmän jatkossa.
Hyvä ihminen on ymmärtäväinen.
Rehellinen ja huumorintajuinen. Ei ole liian tiukkapipoinen eikä liian snobi, ei puhu paskaa selän takana eikä käytä hyväkseen. Elämänarvot kohdallaan ja rauhallinen luonne.
kaunis ja hoikka
Ihminen, joka on älykäs, ja jolta oppii kokoajan jotakin. Ihminen , joka " hväksyy itsensä sellaisena, kun on! Mukavat ihmiset ovat ylikäveltäviä, tyhjänpäiväisiä suorittajia, joiden seurassa pitkästyy ... ja usein mukavan ihmisen toinen puoli on juoruava, manipuloiva, kateellinen, pyrkyri, jne. Sana kiva tai miellyttävä jo sanoo, että VARO tätä tyyppiä.. Mukavan ihmisen taustalta löytyy myös häikäilemätön narsisti. Narsisti,
ihminen oka lipevyydellään kietoo ihmiset pikkusormen ympärille. Käyttää heitä hyväkseen, toisia ihmisiä vastaan! Armoton valehtelija, patologinen valehtelija, joka uskoo omat vaiheensa!
Heliumäänellä kikattava nuori räystäsp..se mies !!
Tietennii kiva ja mukava immeinen ee häppee murrettaasa vua anttaa tulla niinku on jo pienestä lapsesta asti oppinna puhummaan! Puhhuissaasa se levittää ympärilleesä hyvvee mieltä! Jos tulloo epävirallisija kirjutushommija ni suattaa se kirjuttookkii murteellaasa. Mut kyllä se hallihttoo kirjakielennii ihan täyvellisesti. Se ossoo olla jokkaesta kohttaan just semmonen jotta se toenen tunttoo ihtesä tärkkeeks ja huomijjoo´otetuks.
Kaikki muut, paitsi savoa mongertavat.
Suomessa on paljon murteita, mutta kyllä luotaantyöntävin murre on savonmurre, ja jos murretta puhuva yrittää olla imelä. Ronskisti puhuva savolainen vielä menee, mutta lässyttävä. Imelä lässyttäjä yrittää kävellä kuulijan yli!
nyt on muutenkin luotaantyöntävin, ei sitä voi savon murrekaan enää pahentaa. Se kommunistikodin aiheuttama skitsofreniahan se oli joka pilasi ihmisen lapsen jo pienenä.
Mukavat ihmiset ovat yleensä kieroja...mitä imelämpi sitä kierompi!
Hyvä tuo narsistien mukaan nostaminen. He syövät läheisensä, ovat pahinta sakkaa.
Hyvä ihminen on sellainen joka tunnistaa pahat ja uskaltaa ottaa asiat puheeksi. Sellainen vahva joka puolustaa hyväksikäytettyjä. Häntä ei ehkä arvosteta, koska narsistit ovat voimakkaita vaikuttajia.
Kaikille sanon, että olkaa oma itsenne ja elkää olko toisten vedätettävissä varttia pidempää.
Luottakaa oikeisiin ihmisiin ja uskaltakaa olla oma itsenne. Maalatkaa elämästänne hieno taulu ilman toisten määräyksiä. Nauttikaa elämästä omilla ehdoillanne.
Yritetty on, mutta itsenäistä , omantien kulkijaa ei suvaita.
juu. kokemusta on.
jos et leiki "seuraa johtajaa" leikkiä, sinut on saatava takaisin ruotuun.
paras vaihtoehto lienee kulkea omaa polkuaan ja pois tällaisten ihmisten luota.
Mukavalta tuntuu ihminen joka on asiakaspalvelutyössä ja iloisuudellaan saa minut hyvälle tuulelle. Kiitos!
Tunsin itseni mukavaksi, kun otin naapurin autoni kyytiin ja vein keskustaan.
Sovittiin viikoittainen kuljetus ja hän tuo silloin isoimmat ostoksensa kotiin. Ihanaa olla avuksi.
Hän on mukava kun huolii apua.
Mukava ihminen on sellainen joka haluaa miellyttää muita oman hyvinvointinsa kustannuksella ja syyllistyy helposti.
Mukava ihminen on uskollista hoviväkeä kuninkaalle.
Olen seuraillut hieman sivusta kuinka narsisti hallitsee koko taloyhtiötä, isänitsijä menee siinä mukana kuin väärä raha, ja uskoo narsistinen valheet. Narsistit ovat taitavia manipuloimaan muita, yleensä, ja erityisesti hieman heikkolahjaisia yksilöitä.Narsisti voi huonosti, ellei saa hallita lähipiiriään!!
Hän oli mukava, kun huoli apua ! Eli auttaja tuli autetuksi !! Hän sai kokea itsensä paremmaksi, kuin autettava?? Niin se menee!
Joka talossa on narsisti, joka hyökkää uusien asukkaiden kimppuun mielistelemään. "Oletko kaupunkiin, tai kauppaan menossa" "kelpaako kyyti", eli enkö olekin herttainen mummeli Kuka olet, mistä tulet, oletko koulutettu, oletko töissä, ja missä olet töissä, kuinka vanha, onko lapsia, olen talon hallituksen puheenjohtaja, asuntolan johtaja...minä määrään paina kalloos, tai.. Sitten kertomaan eteenpäin tuttavilleen, ootko kuullut tuo uusi on sitä, ja tätä, ja jos uusi ei taivu hänen tahtoonsa, niin " häädetään se, " En taipunut hänen tahtoonsa, niin hän huuta kajautti pihalla" miä tiijän siusta vaikka mitä, mutta empä viitti tässä kertoa" kuorokseen hän saa aina kaikki heikkolahjaiset, yksinkertaiset ihmiset, joilla hän teettää kaikki likaiset työt !
Tuostahan saes jo vaekka vilmin käskirjotuksen väsättyvä:D:D Arkisen muallähheistä kerronttoo:D:DXD
Seppä 76, ilmaisi nykymaailman menon , seuraa johtajaa, tai olet vihollinen !!
Naapureita ei voi valita! On vaan sopeuduttava, tai myytävä asunto, ja viisastuneena valittava tarkasti seuraava asunto/kohde. Vuokra-asuntoa valitessa kannattaa tentata isännöitsijää. Jututtaa jo talossa asuvia.
Minä en ole ainakaan. En todellakaan ole..