Median elämöinti irakilaisperheen äidin käännytyksestä ajoitettiin vihervasemmiston toimesta juuri sopivasti kun valiokunnassa käsitellään ko. asiaa.
http://mvlehti.net/2016/06/06/tarina-irakilaisen-perheen-hajoittamisesta-vain-valtamedian-satu/
Aivan yksiselitteisesti. Suomalaisen veronmaksajan ei tarvitse elättää irakilaisia, kuten ei muidenkaan maiden luuseriperheitä Suomessa. He ovat nuoria ja terveitä. Miksi he tulevat tänne elätettäviksi? Miksi he eivät ole rakentamassa ja puolustamassa omaa synnyinmaataan, kuten suomalaiset aikoinaan?
Nyt meidän tulisi elättää etelän vetelien luusereita maassamme? EMME HALUA SITÄ !
http://mvlehti.net/2016/06/06/tarina-irakilaisen-perheen-hajoittamisesta-vain-valtamedian-satu/
Aivan yksiselitteisesti. Suomalaisen veronmaksajan ei tarvitse elättää irakilaisia, kuten ei muidenkaan maiden luuseriperheitä Suomessa. He ovat nuoria ja terveitä. Miksi he tulevat tänne elätettäviksi? Miksi he eivät ole rakentamassa ja puolustamassa omaa synnyinmaataan, kuten suomalaiset aikoinaan?
Nyt meidän tulisi elättää etelän vetelien luusereita maassamme? EMME HALUA SITÄ !
Vastaukset 14
Vanhimmat
Demarit tarvitsevat uusia äänestäjiä?
Maahanmuuttovirasto tiedotti juuri, että media antaa tästä kyseisestä tapauksesta valheellista tietoa ja muunneltua totuutta.
Maahanmuuttovirasto jättää selontekonsa orpolle tällä viikolla.
Maahanmuuttovirasto tiedottaa nyt, kun mm MV-lehti on jo paljastanut nämä väärät tiedot. Toisin sanoen Migri tietää jäävänsä kiinni ja kiirehtii kertomaan totuuden sen vuoksi.
http://tuonenjoutsen.blogspot.fi/2016/06/miten-huijaripariskunta-irakista.html
Tässä jutussa käy ilmi suomalaisen suvaitsevaiston päättömyys erittäin hyvin. Mies pääsi Suomeen 7 vuotta sitten ja kävi neljä vuotta sitten lomailemassa samassa maassa, josta oletettavasti pakeni. Näiltä tapauksilta pitäisi ottaa sossutuet pois heti kun ne ilmeisesti ovat perusteettomia.
Mies ei tuntenutkaan vaimoaan 7 vuotta sitten Suomeen tullessaan. Oli hankkinut tämän lomallaan lähtömaassa.
Useimmille (ei-kokoomuslaisille) lienee selvä, että Orpo on tyhjäpäinen marionetti jolla tosiaan ei järki päätä pakota. Silti on käsittämätöntä, että hän puuttuu yksittäisiin turvistapauksiin. Kuten Junes Lokka niminen aktiivi totesi, syksyllä kun yli 10000 mamua lampsi rajan yli, Orpo ei reagoinut. Nyt kun yksi karkotetaan hän reagoi välittömästi.
Olen samaa mieltä aloittajan kanssa!
Olen samaa mieltä aloittajan kanssa. Miksi se mies jäisi tänne? Luuseri!
ERINOMAINEN KANSALAINEN KESKUSTEMAAN PANEE JAUHOT SUUHUN KOKOOMUSPOLIITIKOLLE, KEMPELE-SIPILÄN, STUBBIN JA SOININ HALLITUKSEN MAAHAN PÄÄSTÄMISTÄ MATURAISKAAJISTA
http://mvlehti.net/2016/06/08/video-elina-lepomaki-ja-irakilaisen-raiskaama-nainen/
hallitus mainostaa vähäistä 400 miljoonan verohelpotusta suomalaisille.
Yksikkö pitäisi korjata eurosta matuksi, rahayksikkö matu on VOKista lähtevän matun asuntokustannus heti, eli vähintään 5 000 euroa neliö uusrakennushintana, 10 neliötä per matu eli 50 000 euroa = 1 matu.
Toisin sanoen veroHELPOTUS suomalaisille on noin 8 000 matua (matut eivät maksa veroa), mutta tänne voi tulla suomalaisten LASKUUN täysihoitoon Soinin hallituksen luvalla kävelemällä rajan läpi reilusti yli 100 000 matua, suomalainen saa 8 000 matua helpotusta mutta kuluikseen ehkä satoja tuhansia
ERINOMAINEN KANSALAINEN KESKUSTEMAAN PANEE JAUHOT SUUHUN KOKOOMUSPOLIITIKOLLE
http://mvlehti.net/2016/06/08/video-elina-lepomaki-ja-irakilaisen-raiskaama-nainen/
http://mvlehti.net/2016/06/08/oulu-valittaa-yksityisilta-vuokra-asuntomarkkinoilta-asuntoja-matuille/
"ERINOMAINEN KANSALAINEN KESKUSTEMAAN PANEE JAUHOT SUUHUN KOKOOMUSPOLIITIKOLLE"
Tuo oli aika halpa veto. Katsoin tuon videon ja se ämmä intti tauotta eikä antanut kunnon puheenvuoroa tai kuunnellut mitä Lepomäellä oli sanottavaa. Jos itse olisin ollut kuuntelemassa tuota olisin ehkä käskenyt ämmän painua matkoihinsa.
Kuka tietää ettei tuokin akka ollut jokin sekopää tekoraiskattu? Niitä on paljon liikkeellä. Amerikassa yksi ilmeinen tapaus kantaa patjaa, jonka päällä hänet muka raiskattiin, ympäri kampusta. Perusteettomat ilmoitukset raiskauksista ovat myös lisääntyneet viime vuosina.
Sanoisin, että Lepomäki selvitti tuon tilanteen ihan niin hyvin, kuin se oli selvitettävissä.
MV-lehti näyttää nokkineen Lepomäkeä ihan alusta saakka. Taannoin lehti mm erään jutun yhteydessä julkaisi hänestä kuvasarjan, jossa tarkkaan valikoidulla kuvasarjalla hänet saatiin näyttämään lähestulkoon vajaamieliseltä. Tämä oli tehty valitsemalla kuvia, joissa hänen silmänsä olivat osittain auki kesken puheen.
Hieman lisää hulluuden kaksoisstandardeista. Videon kesto reilut 6 min.
https://www.youtube.com/watch?v=KY-JCQLp_vY
Tässä jutussa se kuvasarja onkin
http://mvlehti.net/2016/05/28/kokoomuksen-lepomaen-moraalin-mukaisesti-verojen-kiertaminen-on-ok-jos-loytaa-laista-porsaanreian/
Olisihan se todella kamalaa jos äiti ja vauva ja erotettaisiin, samalla pieni tytär myös menettäisi sisaren ja isän.
Joillekkin ei mene kaaliin, että Irak on sotamaa ja ei turvallinen siviileille. Isä on ilmeisemmin joutunut lähtemään karkuun, koska nuoria miehiä pakotetaan sotimaan ja kaikki eivät halua kuolla nuorine ja kun sodasta ei siellä tunnu tulevan loppua. Helppo kirjoittaa kun ei itse ole ollut taistelemassa Suomen ittsenäisyydestä, eihän moni nykyään käy edes armrmeijaa, mitenkä ovat sitten itse puolustamassa isänmaata jos sellainen tarve tulee.
Irakissa on paljon turvallisia paikkoja. Joillekin tämän faktan tajuaminen on ylivoimaista, mutta edellähän jo tuli selville, että tämä perheen isukki oleskeli Irakissa sen jälkeen kun ensimmäistä kertaa kävi Suomessa. Ilmeisesti ihan turvallinen tuolle pizzakuskille.
Toinen kulma. Mies saanut turvapaikan. Millä perusteella? Mies mene lomailemaan, maahan, joka muka on niin turvaton, että saanut turvapaikan???.. Miksi palaa siihen turvattomaan mahan lomaileman? Mikä turvatonta? Kehuu naisille, että kuka lähtee siivelle Suomeen... Hyvä nakki?Tekee lapsen!
Saatanan ruma kakara niillä. Pitäisi heti heittää maasta ulos koko valehteleva lauma. Muutoin kota tule miljoona samanlaista uhkailemaan meitä ja määkimään ilmaista elatusta tänne. Stubb on idiootti.
Tarviiko ankkurilapsen ulkonäöltään muistuttaa Brad Pittiä tai Kate Uptonia?