Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko sopivaa esiintyä

rannalla vittu sheivattuna ja geishapallojen naru näkyvästi esillä? Entä voiko nainen huolettomasti esiintyä tamponinnaru näkyvillä vai tuleeko se yrittää piilottaa?

Kysyn tätä erityisesti niiltä naturisteilta, jotka ajattelevat, että seksi ei sovi rannalle.
231570
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kunhan muistetaan naida.

Äänestä
  • En minä sinulta kysynyt.

    Äänestä

  • Mies voisi lykätä anukseensa sellaisen pienen kepin päässä olevan lipun.
    Olisi huisin komiaa katsella lipun heilutusta!

    Äänestä

  • Mies voisi lykätä anukseensa sellaisen pienen kepin päässä olevan lipun.
    Olisi huisin komiaa katsella lipun heilutusta!

    Äänestä

  • Lippu-liehumaan kirjoitti:

    Mies voisi lykätä anukseensa sellaisen pienen kepin päässä olevan lipun.
    Olisi huisin komiaa katsella lipun heilutusta!

    Pidän pääni kiinni ennenkuin lipsautan jotain mahdollisesti törkeää mikä tuosta lipusta tuli mieleen😅🤐

    Äänestä

Moni naturisti sheivaa itsensä ennen rannelle menoa, se on hyvin yleistä. Pieni naru tuskin ketään häiritsee, ellei sitten sinua itseäsi. Tee niin kuin tuntuu hyvältä.

Äänestä

Kiitos!

Äänestä

Miehet+ovat+sheivanneet+päätä/partaa+jo+tuhansia+vuosia.+Vielä+100+vuotta+sitten+kukaan+ei+leikannut+kainalokarvojaan,+nyt+kaikki+(miehet+ja+naiset).Miehillä/naisilla+alapään+sheivaaminen+on+yli+50%+yleistä+(alle+30v.+yli+90%)+ja+kuuluu+oleellisena+osana+perushygieniaan.Uimarannoilla+olevat+ihmiset+ovat+normaaleja+ja+kulkevat+keskiarvojen+mukaisesti.+Kun+perheen+äiti+auringon+valosta+ja+lämmöstä+hieman+rohkaistuu+ja+päättääkin+mennä+tällä+kertaa+uimaan+nakuna,+on+hän+hetken+nudisti.+Tuolloin+on+hyvä+että+paikat+ovat+jo+sheivatut.+Ei+niitä+tarvitse+erikseen+nudismin+takia+sheivata,+mutta+sheivaamattomuus+kyllä+huomataan.Eli+samoin+jos+on+paskat+housussa,+kannattaa+pitää+rannalla+housut+jalassa.Googlaamalla+voi+havaita+että+sekä+miehillä+että+naisilla+sheivaamaton+alapää+on+satiaisille+ja+muille+vastaaville+mitä+paras+kasvimaa.Sheivaamaton+alapää+kertoo+kantajastaan+että+oikeasta+"mehtäläisestä"+on+kysymys.+En+kehtaisi+mennä+karvoissa+uimahalliin,+nudistirannalle,+jne..

Äänestä

Eilen yksi hemaiseva lady kulki pihlajansaaressa spermat karvoissa roikkuen. Vakikävijät olivat ladyn spermanneet

Äänestä
  • Mistä tiedät kun et ollut siellä päinkään

    Äänestä

  • Vieläköhän tämä sama hemaiseva lady käy siellä.. ? Voisin itsekin liittyä tarhaajien joukkoon 😊

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Vieläköhän tämä sama hemaiseva lady käy siellä.. ? Voisin itsekin liittyä tarhaajien joukkoon 😊

    Tai tahraajien 😂

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tai tahraajien 😂

    Tai tahmaajien joukkoon😏

    Äänestä

Mielenkiinnosta kysyn, mihin taponin naru pitäisi piilottaa ?

Äänestä
  • Huulien väliin.

    Äänestä

Nakurantojen uusin villitys on työntää dildo puoliksi perseeseen. Näitä dildoperseitä näkynyt jokaisella suomen rannalla missä nämä nakuilijat käyvät.

Äänestä
  • Ja sitten ajetaan vielä pyörällä alasti paikalle nudistiannalle, minkä satulassa on dildo..

    Äänestä

  • naiset myös katsovat kun dildon pallit pullistaa mun peppua

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ja sitten ajetaan vielä pyörällä alasti paikalle nudistiannalle, minkä satulassa on dildo..

    tuntuu miehestäki hyvältä pepussa dildo pyöräillessä

    Äänestä

Vaikeita kyselet, mutta en ainakaan olisi tottunut ajatukseen kyseisestä näystä rannalla ja nudistit ei toisissa maissa, kuten Saksassa yhdistä nudismia ollenkaan seksiin.

Äänestä
  • No mene sinne saksaan istumaan jalatristissä. Äläkä täällä inise. Suomen nakurannoilla on tapana työnnellä erinlaisia esineitä omaan ja muiden perseeseen. Turhaan tulet suomen rannoille ellet ole valmisottamaan milloin mitäkin perseeseesi.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No mene sinne saksaan istumaan jalatristissä. Äläkä täällä inise. Suomen nakurannoilla on tapana työnnellä erinlaisia esineitä omaan ja muiden perseeseen. Turhaan tulet suomen rannoille ellet ole valmisottamaan milloin mitäkin perseeseesi.

    kannattaa aina ensin putsata peppu ja rasvata valmiiksi ei tiiä mitä ihanaa sinne saa onneks olen bi-mies

    Äänestä

olen mies mulla kerran jäi naru roikkumaan simmareista kävely oli ihanaa naiset katsoivat ihastuneina löyty kyllä seuraa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 29 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sopiiko.tyyliin kirjoitti:

rannalla vittu sheivattuna ja geishapallojen naru näkyvästi esillä? Entä voiko nainen huolettomasti esiintyä tamponinnaru näkyvillä vai tuleeko se yrittää piilottaa?

Kysyn tätä erityisesti niiltä naturisteilta, jotka ajattelevat, että seksi ei sovi rannalle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu