Mikään ei ole sinun syysi. Et olisi voinut vaikuttaa mihinkään. Itse vastaan kaikeata siitä, mitä tunnen, kuin myös ratkaisuistani, joita teen.
Mukavaa iltaa kaikille tänne.
Mukavaa iltaa kaikille tänne.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Miksi viestit tänne, kun voit varmasti yhtähyvin viestiä suoraan sille kelle tarkoitat. Onko se vastuunotto tosiaan niin vaikeaa, että pitää tänne tulla anonyymina se kertomaan?
Omista tunteistaanhan ei ole kukaan vastuussa.... Teoista saattaa olla. Mutta tunteet, nehän syntyy vuorovaikutuksesta ympäristöön. Jotkut ihmiset sitten niitä tunteitaan työstävät, pyörittelevät päässään... Jotkut vähemmän. Teot - niitä kannatta harkita. Tunteet kandee vaan ottaa vastaan:)
Niin vastaat. Hyvästi ja hyvää loppuelämää.
Mun mielestä aloittaja on nyt vähän turhankin kriittinen itseään kohtaat. Kaikki me vaikutamme myös toisiimme jos tiemme kohtaavat. Jostain voi syyttää itseään enemmän, jostain toisia enemmän, mut ellei ihan yksin pullossa elä niin..?