Oamk pääsykokeet sairaanhoitaja.

Kävijöitä kukaan omaksua sairaanhoitajan pääsykokeissa? Miten meni? Oliko mikä helppo ja mikä vaikea?
3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Matikka ja englanti oli helpot. Aineistokokeessakaan ei esivalintaa vaikeampaa suomen kielen osiota. Tuntuu, että niistä kyllä kaikki saa täydet pisteet. Tahallaan niin helppoja, että haastattelu on sit se, mikä ratkaisee.

Haastattelu meni ok, mutta No ei mitenkään briljantisti

Äänestä

Jep, noi kokeet on vaan näennäistä ja se itse haastattelu ratkaisee kaiken. Näin valta pysyy haastattelijoilla :). Voisin sanoa että haastattelu ei mennyt kovin hyvin koska olin laittanut 1. hauiksi lääkiksen ja vasta 2. sh

Äänestä

Entä Diakissa. Tosi helppo koe. Turhaa jännitin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Iissa kirjoitti:

Kävijöitä kukaan omaksua sairaanhoitajan pääsykokeissa? Miten meni? Oliko mikä helppo ja mikä vaikea?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu