Itkettää vaan koko ajan. En tiiä mitä tekisin, miten tää helpottais? Taas niin monta vuotta ihan turhaan. Ihan kun eksän kanssa. Ja sitten se päättyy tällaiseen kipuun. Nyt toisella on tyttöystävä, toinen astelee kohtapuoliin avioon. Yhteisiä asuntolainoja ja koirahankintoja... Kaikki samaan aikaan. Miksi mulle ei suoda onnea, vaan tällaista kamalaa tuskaa? Mitä mä oon tehnyt väärin?
Oon niin väsynyt :(
77777-
7257
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Vääriä valintoja oot tehny tai sitten sussa jotain muuta sellasta mikä ei saa suhteita kestämään..
Ota itsesi sellaisena kuin olet ja elämä rikkautena. Käännä negatiivisuus voimavaraksi ja mahdollisuudeksi. Ja rohkeutta kohdata asiat. Kieltämällä ja torjumalla torjut vain onnesi.
en olis yhtään kateellinen mistään asuntolainoista ja koirahankinnoista. Kyllä näiden nuorten parien koirahankinnat tiedetään ja koira päätyy lopulta kiertoon. Ne, kun eivät ole mitään vauvojen korvikkeita. Voihan koiran yksinäänkin hommata, kunhan jaksaa siihen sitoutua useiksi vuosiksi.
psykiatria niin pian kuin mahd. ennenkuin jotain pahempaa tapahtuu
psiatrin juttusille ennenkuin jotain odottamatonta papahtuu
Onnistut kun menet eteenpäin vain ja ainoastaan onnistuminen, posituiivisuus, vaikeuksia ei olekkaan on vain ohitettavia haasteita, ajattele vain positiivisesti kumppanista, kun ensin hän on luottamuksesi ansainnut ja on sen arvoinen ja olet laskenut hänet lähellesi.
Puutteita meissä löytyy, mutta puutteen ja paheen korjaa toisen hyveen esille tulo.
Kyllä se sitten helpottaa kun päälläsi on metri multaa.