Onko win 10 edge mainosten poisto ohjelmaa valmiina? Adblock Plus ei taida toimia!
win 10 mainosten poisto
mainoksetpois
12210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Adblock Plus toimii hyvin.
Miten asennetaan?
Jos haluat sen nyt niin pitää liittyä Insider-testaajiin, tämän jälkeen saat uuden koontiversion Windows 10:n. Nyt saat Edgeen mainosten poisto ohjelman. Toki voi myös odottaa vuosipäivitystä periaatteessa sama, kuin tuo koontiversio.
Insider kaatui päivitykseen ja uudelleenasennuksen jälkeen Insider ei toimi koska en sitä varsinaista Microsoft tiliä tee.
No, jäihän tuosta 1½ vuodesta aktivoitu 10. :D
Insider tunnuksen tekeminen ei ole välttämätöntä. Jos sellaista ei käytä, pysyy versiossa 14342 (jonka on iso-imagelta asentanut) kunnes Anniversary Edition tulee saataville kaikille käyttäjille heinäkuussa.
Ilman tunnusta Windows kyllä aktivoituu ja kaikki toimii normaalisti, ainoastaan feedback hubia ei voi käyttää eikä voi vastaanottaa uusia preview-versioita Windows updaten kautta.
Adblock Plussan edgeen saa asennettua täältä:
https://www.microsoft.com/en-us/store/apps/adblock-plus/9nblggh4r9nz
Vanhassa windows-versiossa tulee ilmoitus, tämän käyttäminen edellyttää Windows-versiopäivitystä.
Eli kannattaa tuolta ladata ja asentaa uusin vakaa versio 14342 ISO-image, jossa adblock plus toimii. Mitään microsoft-insider tiliä ei tarvitse tehdä, eikä varsinkaan tarvitse liittyä mihinkään testaajiin, vaan sen voi tuolta ladata ja asentaa kuka tahansa mihinkään liittymättä.
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windowsinsiderpreviewadvanced
Ei saa, en pystynyt lataamaan kun ei ole Microsoft tiliä.
Linux Mint 18 Sarah
Xfce 64-bit
Tuli teksti "tämän tuotteen käyttäminen edellyttää versiopäivitystä". Eli tähän vanhempaan versioon sitä ei saa. Eli vuosipäivitys tai Insider-testaajien uudempi koontiversio.
Kumma juttu, ettei M-Kar ole tullut valistamaan, että Windows 10:llä on tarkoitus katsoa mainoksia ja ettei mitään adblockia saa käyttää...
Nyt ei enää mainokset pompi, asensin Firefoxin :)
Windows 10:ssä käytetään Edgeä, Ubuntussa Firefoxia.