Viherhippiäiset ovat laatineet sorsapuiston takana olevalle kentälle hienon suunnitelman. Tosin yksi puuttuu ja sen mukana kaikki. Nimittäin autojen parkkipaikat. Kävellenkö isät ja äidit tuovat junnujaan liikuntapuistoon?
http://www.tampere.fi/tampereen-kaupunki/ajankohtaista/tiedotteet/2016/06/06062016_1.html
http://www.tampere.fi/tampereen-kaupunki/ajankohtaista/tiedotteet/2016/06/06062016_1.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ennen pääsivät junnut kiakkoreeneihinkin bussilla. Nykyjään pitää äiteen tai iskän viedä jokapaikkaan, tai sitten pitää olla se jyskäävä invamopo.
Velliperseitä kaikki tyynni prkl.
Kaupunki tarvitsee vihreät keuhkot ja kansalaisalueita. Urheilupuisto tai toimintapuisto moderneilla ulkoharjoitusvälineilla tarjoaa perheille ja lapsille mahdollisuuden pitää mm. lihaskuntoa yllä. Kysymys onkin siitä, että alkuvaiheessa olisi hyvä, että mukana olisi vaikka kaupungin palkkaama personal trainer. Niin sen jälkeen erilaiset kuntoporukat voivat omaehtoisesti käyttää aluetta.
Olet sinä Greenway vaan ihanan naiivi!