Taloyhtiölle 25000 korvauksia

Millaisia hämärätouhuja pitää tehdä, jos joutuu maksamaan 25 000 korvauksia? Miten tuollaista kähmijää ei syytetä rikoksesta?

Luottaisitko häneen maamme asioiden hoidossa?
352
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Miten tuollaista kähmijää ei syytetä rikoksesta?"

Kepulaisen kähmintä oli rikosoikeudellisesti vanhentunut.

"Luottaisitko häneen maamme asioiden hoidossa?"

En ikinä, mutta tuhannet sammutetuin lyhdyin kulkevat kepulaisäänestäjät luottavat, kun äänestivät hänet takaisin eduskuntaan.

Äänestä
  • Vinkki: ei ole kepulainen vaan viime viikolla eduskunnassa krapulassa vavissut.

    Äänestä

  • Suo35mlaineN kirjoitti:

    Vinkki: ei ole kepulainen vaan viime viikolla eduskunnassa krapulassa vavissut.

    Juoppoantti on taas rähinäviinaa latkinu??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suo38mlaineN kirjoitti:

Millaisia hämärätouhuja pitää tehdä, jos joutuu maksamaan 25 000 korvauksia? Miten tuollaista kähmijää ei syytetä rikoksesta?

Luottaisitko häneen maamme asioiden hoidossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu