sinulle joka estää yhteydenottamisesi. älä huoli olen kyllä mutta kyllä tiedän mikä on tyylikästä ja in. itse kuitenkin olen mielummin vähän tälläinen. en kaipaa liikaa huomiota kun sitä saa jo muutenkin. tai en kaipaa ainakaan näkyvyyttä jota saa ilmankin. huomiosta en niinkään edes tiedosta. rentous on hyvästä mitä pukeutumiseen tulee. sitä paitsi köyhäkin voi olla tyylikäs. en tiedä olisiko elitistinen mä sitä mikä on mä. m-n
ehkä pelkäätkin että olen
liianjuntti
7371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mut ei minulle. Minua juntimpaa ei helposti löydä :)
On ajatella, että pukeutuminen tuo jotain sivistystä.
Kyllä se on käytös ja korvienvälin tilavuus ja sydämen laajuus.
<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<3<33
NAULANKANTAAN!!
mielummin kuin ylilipevä hipsuli...
hippyhippy shake. Minä ajattelin yllättää, jospa vaihataisin kesävaatteet ja kesäaatteet tuonne hippiaikaan. Sopisikohan se minulle. Hmmm, onkohan se turvallista.
Tässä vähän letkeyttä iltaan:
http://www.youtube.com/watch?v=1Ke8mzgex4U
Olen pelännytkin hänen pitävän minua pinnallisena, mutta kauheaa olisi jos hän ajattelisi minun pitävän häntä junttina, kun totuus on ihan toinen! Estetiikka on mulle tärkeää, mutta myös rentous ja ennenkaikkea tilannetaju eli vaatteet valitaan tilanteen mukaan. Metsässä mennään kumisaappaissa, kaupungilla korkkareissa tai tennareissa fiiliksen mukaan. Toivon, että hän saisi nähdä minusta vielä sen syvällisemmänkin puolen. Hän on ihana ja komea mies, harmi vaan että piilottelee aina sen takkinsa alla, kun nähdään.
Älä mieti tollasia. Mä en vaan osaa sijoittaa itseäni just suhun ja kaikkeen mitä olen kuullut sulta. Alkaisin varmaan itkemään jos joskus vielä jotakin olisi mitä on ollutkaan. Mä en tiedä itsekään enää mihin olen matkalla, mutta sä olet mua huomattavasti pidemmällä. Sehän tässä onkin. Sä jossakin harmaan toisella puolella ja mä sillä toisella. Tällä mun puolella täytyy vaan selvitä. Tätä yksinäisyyttä sä et pysty kuvittelemaan.