Grillasin sikaa, naapurissa muslimiperhe

Siangrillaaja

Grillasin tuossa alkuillasta sianlihaa rivarin takapihalla. No naapurissa asuu muslimiperhe. Musujen ikkunoiden ja ovien sulkeutuminen kuului poikkeuksellisesn mielenosoituksellisena meille asti. Ikävä juttu heille, mutta jos meillä Suomessa on tapana muslimien paastokuukauden aikana grillata sianlihaa, niin mehän grillaamme. Maassa nimittäin eletään maan tavalla.

21

336

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • cos60

      Jos tietäisin Sinun asuvan lähellä, toisin mielelläni aina joskus possunleikettä ym. lahjaksi.

    • Ismaeldeen

      tunnen sinut Tapio! muistutat jo Sikaa.
      vaimosihan on keskushallin nurkalla joka ilta huoraamassa,verotonta tuloa teille pummiperhe.

    • khgfdd
      • Timo_XL_

        Hmmm!?
        Saiskohan mistään musliminkarkotinta?
        Eli sianlihan hajusta dödöö ja partavettä?
        Ja jos ei, niin: PATENTTI!!!


      • Timo_XL_

      • EnUskoEnääMihinkään

      • Timo_XL_

        Epäilen kyllä VAHVASTI, ettei varsinkaan JUHANNUKSENA tarvita minkäännäköisiä erillisiä muslimikarkoittimia?
        Veikkaan et saattaa olla jopa hienoinen kulttuurishokki viime juhannuksen jälkeen tukleille mamuille kun näkevät ensimmäistä kertaa koko saatanan Suomen KANSAN örveltävän räkä poskella pari päivää putkeen niin juuttaan pihalla ettei paremmasta väliä?! :D :/

        Saattavatpa jopa paeta kauhuissaan koteihinsa sänkyjen alle ihnettelemään et: "Mikäs helvetti niille nyt tuli!?!? Vahvaa voodoota!!!"


      • EnUskoEnääMihinkään
        Timo_XL_ kirjoitti:

        Epäilen kyllä VAHVASTI, ettei varsinkaan JUHANNUKSENA tarvita minkäännäköisiä erillisiä muslimikarkoittimia?
        Veikkaan et saattaa olla jopa hienoinen kulttuurishokki viime juhannuksen jälkeen tukleille mamuille kun näkevät ensimmäistä kertaa koko saatanan Suomen KANSAN örveltävän räkä poskella pari päivää putkeen niin juuttaan pihalla ettei paremmasta väliä?! :D :/

        Saattavatpa jopa paeta kauhuissaan koteihinsa sänkyjen alle ihnettelemään et: "Mikäs helvetti niille nyt tuli!?!? Vahvaa voodoota!!!"

        Niin tosiaan, voihan olla että muistakin pekoneista ja makkaroista lähtee jo tarpeeksi ärjy haju juhannuksena, muista "mausteista" puhumattakaan.

        Täytyy siis toivoa, että sängynalus ei ihan riitäkään pakopaikaksi vaan joutuupi lähtemään ihan lentokentälle ja sitä kautta sinne Mekkaan päin :)

        Juhannusta odotellaan mielenkiinnolla...taidanpa heittäytyä itsekin örveltämään :):) - ihan vain pelottelumielessä josko se voodoo tehoaisi (mustaa naurua...)


    • Taitaa olla sun päässäs mielenosoituksellisuus. Jos olisin itse paastolla tai jos muuten vaan en haluaisi hajuja sisään, juoksisin äkäseen laittamaan ikkunat ja ovet kiinni. Ei siinä olisi mitään henkilökohtaista, mutta kun kiireessä käy laittamassa kiinni, ainakin mun parvekkeen ovi paukkuu ihan pienestäki, se on sen verran paska ovi.

    • Timo_XL_

      Juu ja kannattaa kannustaa muslimeita siirtymään rauhanuskonnostaan vielä rauhallisempaan uskontoon, joka ei vaadi edes minkäänlaista itsekidutusta, ketjupolttamalla röökiä tää kuukaus ihan sikana, jos naapureissa sattuu olemaan tupakoijiakin!

    • suuririski
    • varo.vain

      Grillaile sinä vielä, mutta kun tässä menee muutama vuosi niin sinähän olet polvillasi grillisi vieressä ja sapeli heilahtaa niskaan.

    • Katkuttelija

      No, vastapainoksi nämä ramadamanit, sitten yöllä kokkailevat seinän takana ihme muoniaan

    • POSSUA_

      PULLED PORK.
      >:(

    • No tämähän oli positiivinen. Usein näkee, miten vihaa kantavat rasistit rajoittavat elämäänsä, kun aina on vääriä ihmisiä kaupassa ja ties missä ja ei voi mennä ja harmittaa. Niin tässä nyt kuitenkin saa grillata ja syödä ja mielessään kuvitella, että on nyt onnistunut satuttamaan muita ihmisiä, että jee. Ei muuta kuin grillaa lisää vain ja syö.

    • normaali.meno

      En minäkään kykkä tykkää naapurin ruuan- tai tupakankäryistä, joten laitan ikkunat kiinni, jos sellaista alkaa kulkeutua sisään. Enkä ole muslimi ja syön itse sikaakin.

      • normaali.meno

        "kyllä"


    • Ainaskinjoillekkin

      Kello 22 alkaa hiljaisuu!

    • 6deltat

      Kunniakansalaisien yökokkailun kieltäminen on silkkaa rasismia

      • Kenen hyvänsä yökokkailun kieltäminen olisi todella outoa.


    • Aamukuudeksiduuniin

      Kilin kalin sanoi kattila. Aamuyöstä kello 3:me

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      74
      5603
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      274
      4900
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      45
      3224
    4. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2663
    5. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2352
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      4
      1595
    7. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1565
    8. Vihervassarit

      Vihervassarit sitä, vihervassarit tätä. Minulla on paha mt-ongelma. Se tuli lobotomian jälkioireina. Vihervassarit tät
      Maailman menoa
      29
      1418
    9. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      21
      1260
    10. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      127
      865
    Aihe